PIŁKA RĘCZNA. Świetna Energa MKS! Stal pokonana drugi raz

DATA: 24 stycznia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Szczypiorniści Energi MKS po raz drugi w tym sezonie pokonali Stal Mielec. Zdjęcie z pierwszego wygranego w Arenie meczu MKS-u ze Stalą. Fot. Karina Zachara.

34:29 wygrali w wyjazdowym, środowym spotkaniu ze Stalą Mielec szczypiorniści Energi MKS. To druga wygrana z rzędu MKS-u i siódma w tym sezonie w rozgrywkach PGNiG Superligi.

W tym roku podopieczni trenera Pawła Ruska grają koncertowo. W sobotę ograli w Arenie prowadzone przez Bartłomieja Jaszkę Zagłębie Lubin 28:24, a dziś wygrali na wyjeździe ze Stalą Mielec. To druga wygrana kaliszan z mieleckim zespołem w tym sezonie. W Mielcu goście świetnie zagrali zwłaszcza w pierwszej połowie, po której to prowadzili 16:11. W drugiej gospodarze próbowali gonić wynik, ale na wiele nie pozwolili im gracze MKS-u. Druga połowa była remisowa, ale mecz różnicą pięciu bramek wygrał ostatecznie MKS. - Mamy drużynę, która potrafi walczyć i wygrywać zarówno w Arenie jak i na wyjedzie - cieszy się Błażej Wojtyła, prezes Energa MKS Kalisz.

Dla beniaminka Superligi była to już siódma wygrana w tym sezonie. I to bardzo ważna, gdyż za 4 pkt. (oba zespoły rywalizują w grupie pomarańczowej). Po tym zwycięstwie kaliszanie mają 24 pkt. i wprawdzie nadal zajmują siódme miejsce w swojej grupie, ale ich strata do czwartego zespołu wynosi jedynie dwa punkty. Na czwartej pozycji jest Piotrkowianin Piotrków, z którym Energa MKS zmierzy się już w najbliższą niedzielę, 28 stycznia w hali Arena. Jeśli wygra to spotkanie wówczas zdobędzie 4 pkt. i prześcignie Piotrkowianina w tabeli. Niedzielny mecz rozpocznie się o godz. 13.00, a transmisję na żywo przeprowadzi z niego telewizja Canal+Sport.