SNOOKER. Brąz w mistrzostwach Polski

DATA: 25 stycznia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

Kaliszanin Dariusz Wiśniewski zdobył brązowy medal snookerowych Mistrzostw Polski powyżej 40 lat.

Wiśniewski w półfinale prowadził już 2:0, ale ostatecznie uległ w pięciu frejmach utytułowanemu Jarosławowi Kowalskiemu. Wcześniej kaliszanin przegrał w swojej grupie tylko jeden mecz, z Markiem ZubrzyckimWrocławia, późniejszym finalistą tegorocznych mistrzostw. - Mogło być lepiej, ale i tak zrealizowaliśmy wszystkie swoje zadania - powiedział Dariusz Wiśniewski.

W fazie pucharowej zagrali także inni kaliszanie: Kazimierz Olejniczak i Robert Ratajski z KS Amnezja Kalisz. W końcowej klasyfikacji zajęli 9-16 miejsce wśród 37 zgłoszonych do mistrzostw snookerzystów z całej Polski.