AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. Szpera najlepszy w Mielcu. Duże wzmocnienie MKS

DATA: 25 stycznia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Marek Szpera (z lewej) po meczu w Mielcu, gdzie był najlepszym zawodnikiem na parkiecie. Fot. KPR Stal Mielec.

  Dziesięć bramek dla Energi MKS zdobył w środowym spotkaniu ze Stalą Mielec nowy nabytek kaliskiej drużyny, Marek Szpera

  Szpera, który od początku stycznia jest zawodnikiem MKS-u świetnie wkomponował się w kaliską drużynę. Umiejętnie kierował grą zespołu w wygranym przez Energę meczu z Zagłębiem Lubin, a w środę w Mielcu był najlepszym zawodnikiem na parkiecie. Rzucił dziesięć bramek, został MVP meczu i walnie przyczynił się do zwycięstwa naszej drużyny ze Stalą. - Grałem w Mielcu przez siedem lat i wiedziałem czego się spodziewać - mówi Marek Szpera. - To jest ciężki teren, ale my graliśmy o zwycięstwo.

  Nowy prawy rozgrywający MKS-u ma 31 lat i jest wychowankiem Ostrovii Ostrów. W swojej karierze grał też w Stali Mielec i MMTS Kwidzyń. Był też reprezentantem Polski i uczestniczył w 2013 roku w mistrzostwach świata w Hiszpanii. Z kaliskim zespołem podpisał w styczniu kontrakt na dwa i pół roku. - To będzie duże wzmocnienie - ocenia Błażej Wojtyła, prezes Energi MKS. 

  Rozgrywający MKS-u jest pod wrażeniem kaliskiej publiczności, która należy do najliczniejszych w rozgrywkach PGNiG Superligi w tym sezonie. - To coś fantastycznego, gdy już na pół godziny przed meczem hala jest praktycznie pełna - powiedział po meczu z Zagłębiem Lubin, nowy nabytek Energi. - Dla takich kibiców warto grać. Oby takich obiektów i kibiców jak w Kaliszu przybywało w całej Polsce jak najwięcej.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.