AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KABARET. Ananasy z naszej klasy. Bzik ma już prawie 30 lat

DATA: 26 stycznia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Piotr Balicki jest podporą kabaretu Bzik. Fot. Piotr Jaworowski
  Od prawie 30 lat bawi i uczy najmłodszych kabaret Bzik. Występują w nim kaliszanie i mieszkańcy naszego regionu.

  Bzik powstał 27 lat temu. Prezentuje przedstawienia edukacyjne i teatrzyki dla dzieci w szkołach, przedszkolach oraz instytucjach oświatowych i kulturalnych. Niezmiennie bawią one i uczą najmłodszych. Występy kabaretu, które nagradzane są brawami przez dzieci, ubarwione są dowcipnymi dialogami, skeczami oraz wesołymi piosenkami. Trzon kabaretu tworzą Piotr BalickiDonata Frakowska i Maria Pyzia. W zespole gościnnie występują też inne osoby, w tym kaliszanie. Przez te wszystkie lata swojej działalności Bzik występował w wielu miastach m.in. w Kaliszu, Ostrowie, Oleśnicy, Poznaniu, Wrocławiu czy Legnicy oraz na jednym z festiwali dziecięcych nad morzem.

  Członkowie kabaretu sami piszą scenariusze do swoich spektakli oraz szyją barwne stroje dla bohaterów przedstawień takich jak ,,Ananasy z naszej klasy'', ,,Przyszła pora na Gwiazdora'' czy ,,Wesołego Alleluja''. - W tym ostatnim przedstawieniu przezentujemy dzieciom wszystko to co jest związane z dawnym świętami i wielkanocnymi obrzędami - mówi Bolesław ,,Bolo'' Ogorzelski, występujący gościnnie w Bziku. - Uczymy więc dzieci tradycji na wesoło, ale ta zabawa ma walor edukacyjny

  W ciągu prawie 30 lat działalności przez kabaret Bzik przewinęło się kilkunastu aktorów amatorów, którzy wcielali się w rolę niesfornych lub grzecznych uczniów, piratów czy gwiazdorów. Wszyscy podkreślają, że największą nagrodą za ich występy były uśmiechy i brawa, które otrzymali od najmłodszych.

  (nel)   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.