AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PŁYWANIE. Julia w kadrze. Popłynie na Cyprze

DATA: 26 stycznia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Julia Maik otrzymała powołanie do kadry narodowej i popłynie w zawodach na Cyprze. W środku trener Grodziński.

  Julia Maik, zawodniczka sekcji pływackiej KKS-u Kalisz pod koniec marca zadebiutuje w zawodach międzynarodowych. 

  Dla pochodzącej z Sieroszewic 14-letniej zawodniczki szansa sprawdzenia się w międzynarodowym gronie jest bez wątpienia pięknym ukoronowaniem ubiegłorocznych, udanych startów w ważnych imprezach krajowych, a zwłaszcza świetnego wyniku uzyskanego podczas grudniowych mistrzostw Polski seniorów na krótkim basenie. 

  Na pływalni w Łodzi, w konfrontacji z dużo bardziej doświadczonymi rywalkami, podopieczna trenera Dominika Grudzińskiego spisała się bardzo dobrze. Na dystansie 50 m stylem dowolnym uzyskała 12. czas półfinałów (26,07). Był to najlepszy wynik w jej kategorii wiekowej, bliski rekordu Polski i zarazem nowy rekord życiowy. Co ważne, został dostrzeżony przez szkoleniowców kadry narodowej, gdzie grupę juniorów trenuje Piotr Woźnicki. Tak więc wkrótce Julia Maik, wspólnie z resztą utalentowanych, młodych kadrowiczów, wystartuje w międzynarodowym wielomeczu pływackim juniorów. 

  W zawodach zaplanowanych na 24-25 marca w Limassol na Cyprze, rywalizować będą reprezentanci 11 państw: Polski, Brazylii, Bułgarii, Grecji, Izraela, Słowenii, Szwajcarii, Turcji, Portugalii, Ukrainy i Cypru, dziewczęta z roczników 2003-2004 i chłopcy z roczników 2002-2003. Kadra biało-czerwonych liczy 10 zawodniczek i 11 zawodników. Warto dodać, że powołanie do kadry narodowej, wtedy jeszcze juniorów młodszych, Julia Maik otrzymała już we wrześniu ubiegłego roku, po udanych startach w Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów. Podobne wyróżnienie spotkało wówczas także dwóch innych podopiecznych trenera Grudzińskiego: Michała Mikołajczyka i Mikołaja Biedkę.

  (kz)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.