AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

LEKKA ATLETYKA. Znów rekord. Najlepszy na świecie wśród 18-latków!

DATA: 31 stycznia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Trener Marcin Małecki i kulomiot Piotr Goździewicz.

  Kaliski kulomiot Piotr Goździewicz mierzy coraz dalej. Podczas Ogólnopolskiego Mityngu Lekkoatletycznego w Toruniu reprezentant UKS 12 Kalisz po raz kolejny poprawił rekord życiowy w hali.

  Tym razem kula poszybowała na odległość 19,98 m. To najlepszy w tym roku wynik na świecie wśród miotaczy do lat 18! Rezultat uzyskany podczas sobotnich zawodów to dla podopiecznego Marcina Małeckiego bez wątpienia świetny prognostyk przed Halowymi Mistrzostwami Polski U18, które już za dwa tygodnie odbędą się właśnie w Toruniu. W trzeciej próbie kolejce Goździewicz pchnął kulę na odległość 19,98 m. Granicę 19 metrów przekroczył jeszcze dwukrotnie: w piątej (19,57 m) i szóstej (19,96 m) serii. - Do magicznej granicy dwudziestu metrów zabrakło Piotrowi zaledwie 2 cm - relacjonuje trener Małecki. - Wynik 19,98 m to jego nowy rekord życiowy, stawiający go na szczycie tabel światowych w kategorii do lat 18.

  Na taki wyczyn kaliszanina najpoważniejsi jego konkurenci nie znaleźli odpowiedzi. Drugi na podium Wojciech Marok z UKS Orkan Środa Wlkp. w najlepszej swojej próbie uzyskał 18,98 m. Trzeci z rezultatem 16,44 m był Jakub Giedrewicz z LKS Fenix Słupsk.

  (kz, jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.