SIATKÓWKA. Joker bez szans. Wzmocnienia Energi

DATA: 31 stycznia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Siatkarki Energi MKS po meczu podziękowały kibicom za doping. Fot. Karina Zachara.

Szesnaste zwycięstwo w rozgrywkach I ligi odniosły siatkarki Energi MKS. Kaliszanki walczą o zajęcie pierwszego miejsca po rundzie zasadniczej.

Siatkarki MKS-u po ostatnich porażkach, ligowej z Wisłą Warszawa 1:3, z którą bedą biły się w play-off o pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej oraz pucharowej z Impelem Wrocław 0:3 wróciły na właściwe tory. W weekend w Arenie zmierzyły się z Jokerem Świecie i pewnie wygrały to spotkanie 3:0. - Byłem bardzo ciekawy, jak zareagujemy po dwóch porażkach - powiedział po meczu Mariusz Wiktorowicz, trener siatkarek Energa MKS. - Bardzo chcieliśmy wrócić na tę zwycięską ścieżkę, bo smakowała nam ona wcześniej. Cały czas apelowałem do dziewczyn, aby nie tracić entuzjazmu. Wiedzieliśmy, że zespół ze Świecia będzie walczył, spodziewaliśmy się tego, ale najważniejsze jest to, że znów wygrywamy.

W pierwszym secie kaliszanki nieco męczyły się jeszcze z Jokerem i wygrały tę partię 25:23. W drugim secie gospodynie potwierdziły już swoją dominację na parkiecie. Po mocnych atakach Natalii Sroki kaliszanki wygrały drugiego seta 25:20, a w trzecim secie dzięki jej dobremu serwisowi MKS objął prowadzenie 20:13. Potem gospodynie prowadziły 22:14 i wygrały trzeciego seta 22:14.- Diesel czasami długo się rozgrzewa, a my na takim dieslu dziś jechałyśmy - powiedziała po meczu Natalia Sroka, atakująca kaliskiej drużyny. - Potrzebowałyśmy więc trochę czasu, ale końcówki setów były już nasze, zresztą jak często w tym sezonie.

To była już 16 wygrana kaliskich siatkarek w tym sezonie w I lidze. Do prowadzącej Wisły Warszawa kaliszanki tracą jednak nadal punkt (MKS stracił prowadzenie po ubiegłotygodniowej porażce w Warszawie). Trzecie miejsce zajmuje Solna Wieliczka i z tym zespołem zagrają w najbliższą sobotę, 3 lutego na wyjeździe siatkarki MKS-u Kalisz. Do końca rundy zasadniczej będzie więc walka o zajęcie pierwszego miejsca w tabeli i jak najlepsze rozstawienie przed fazą play-off.

Warto dodać, że w styczniu kaliski zespół zasiliły dwie doświadczone siatkarki. Pierwszą z nich jest rozgrywająca Ewa Cabajewska, która ma za sobą występy w ekstraklasie w takich drużynach jak m.in.: Dick Black La Festa Andrychów, Stal Mielec czy Stal Bielsko-Biała. Z kolei drugą środowa Anna Nazarenko, która jest reprezentantką Azerbejdżanu, a w przeszłości grała m.in. w Nafcie Piła.

Energa MKS Kalisz - Joker Mekro Energoremont Świecie 3:0 (25:23, 25:20, 25:14)

Energa MKS: Wawrzyniak, Nazarenko, Dybek, Janicka, Sroka, Raczyńska oraz Głowiak (l), Bulbak (l), Andrzejczak, Kucharska, Widera, Łukasiewicz.
    Joker: Sobolewska, Sidor, Bednarek, Nowacka, Skowron, Grzelak oraz Żurawska (l), Florczak, Majkowska, Dąbrowska, Krajewska.