AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KALISZ. Nadzór budowlany zamknął basen OSRiR-u

DATA: 31 stycznia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Problemy z systemem wentylacji to przyczyna zamknięcia basenu przy ul. Łódzkiej. Decyzję podjął Powiatowy Inspektor Budowlany. 

  Jak informuję na swojej stronie internetowej Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu "z przyczyn technologicznych Kryta Pływalnia ul.Łódzka 29 będzie zamknięta od 01.02.2018 do odwołania". Szczegółwe informacje oraz oficjalny komunikat w tej sprawie mają pojawić się w czwartek. 

  Nieoficjalnie wiadomo, że przyczyną zamknięcia basenu są problemy z systemem wentylacji, który nie spełnia aktualnych norm bezpieczeństwa. Wymiana wentylacji może kosztować około 400 tysięcy złotych i nie wiadomo jak długo potrwa. 

  Basen przy Łódzkiej to jedyny wymiarowy obiekt umożliwiający przeprowadzanie zawodów. Na co dzień trenują tu trzy kluby pływackie. Część uczniów kaliskich szkół ma zajęcia z nauki pływania. W sumie to kilkaset osób. Decyzją Prezydenta Miasta Kalisza wszystkie zajęcia szkół kaliskich oraz większość treningów klubów sportowych na czas prowadzonych prac modernizacyjnych zostaną przeniesione do Aquaparku. 

  Basen przy Łódzkiej ostatni raz był modernizowany 22 lata temu. W ubiegłym roku doszło tam do awarii dozownika chloru i ewakuacji 60 osób. 

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.