AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PŁYWANIE. W drodze do Tokyo

DATA: 2 lutego 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się Konferencja "Program Team100". Beneficjentem tego programu został pochodzący z Kalisza Bartosz Piszczorowicz

  Piszczorowicz to złoty medalista mistrzostw Europy juniorów w Netanji i srebrny mistrzostw świata z Indianapolis w pływaniu. Team100 to wspólny Program Polskiej Fundacji Narodowej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki, który powstał z inicjatywy ministra Witolda Bańki. Operatorem programu jest Instytut Sportu - Państwowy Instytut Badawczy. Dodatkowe wsparcie umożliwia młodym sportowcom m.in. łączenie kariery sportowej z nauką i podnoszeniem kwalifikacji zawodowych. Głównym celem projektu jest stworzenie zawodnikom optymalnych warunków do przygotowań do najbliższych Igrzysk Olimpijskich w Tokyo 2020. Zawodnicy mogą zdecydować samodzielnie o wykorzystaniu otrzymanych funduszy. Środki mogą przeznaczyć m.in. na: fizjoterapeutę, lekarza, dietetyka, psychologa, suplementację, wynajem mieszkania czy studia. Każdy ze sportowców otrzymuje roczne dofinansowanie w wysokości około 40 tys. zł.

  Jest to pierwszy, tego typu program w Polsce. Inwestowanie w rozwój młodych sportowców, którzy reprezentują Polskę na arenie międzynarodowej wynika z celów działalności Polskiej Fundacji Narodowej. W środowisku pływackim tym programem zostało objętych 19 pływaków, w tym 7 pływaków z niepełnosprawnością.

  Sportowcy zobowiązani są do przestrzegania Kodeksu Etyki Beneficjenta oraz utrzymywania odpowiedniego poziomu sportowego. Obliguje on zawodników m.in. do rywalizacji zgodnie z zasadami fair play oraz godnego reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.