PIŁKA RĘCZNA. Energa ma moc!

DATA: 5 lutego 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Czwarte zwycięstwo z rzędu odnieśli szczypiorniści Energi MKS Kalisz.

Podopieczni trenera Pawła Ruska grają w tym roku wyśmienicie. Ograli Zagłebie Lubin, Stal Mielec, Piotrkowianina Piotrków, a w weekend na wyjeździe Meble Wójcik Elbląg. Gościom nie szło w tym meczu. Do przerwy przegrywali 12:15, a na początku drugiej połowy nadal przewagę mieli gracze z Elbląga. Gospodarze mieli przewagę do 42 minuty, ale wtedy kaliszanie włączyli drugi bieg. Ekipa z Elbląga prowadziła jeszcze później 21:20, ale w 53 minucie po celnych rzutach Kamila Adamskiego MKS wyszedł na prowadzenie 23:22. Wprawdzie później gospodarze wyrównali, ale końcówka należała do zespołu z Kalisza, który ostatecznie zwyciężył 26:24. Podczas pojedynku w Elblągu nasz zespół gorąco dopingowała kilkunastoosobowa grupa kibiców z Kalisza.

To była czwarta z rzędu wygrana kaliskiego zespołu na parkietach PGNiG Superligi. Dzięki teny zwycięstwu szczypiorniści MKS Energa Kalisz umocnili się na czwartym miejscu w grupie pomarańczowej. W najbliższą sobotę, 10 lutego kaliszanie zagrają u siebie z Wybrzeżem Gdańsk. Ten mecz rozpocznie się w hali Arena o godz. 18.30.

Meble Wójcik Elbląg - Energa MKS Kalisz 24:26 (15:12)

Meble Wójcik: Kiepulski 1, Ram - Moryń 8, Szopa 7, Kupiec 5, Grzegorek 1, Koper 1, Netz 1, Piotr Adamczak, Miedziński, Nowakowski, Tórz. Kary: 6. min. Rzuty karne: 2/4.

Energa MKS: Tatar, Zakreta - Drej 6, Kniaziew 5, Adamski 4, Klopsteg 3, Paweł Adamczak 2, Bożek 2, Misiejuk 2, Krycki 1, Szpera 1, Bałwas, Czerwiński, Kobusiński, Kwiatkowski, Wojdak. Kary: 8. min. Rzuty karne: 5/5.