AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SIATKÓWKA. Wisła ucieka. Tylko punkt z Solną

DATA: 7 lutego 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Siatkarki Energi MKS zajmują obecnie drugie miejsce w I lidze. Fot. Karina Zachara.

  Drugiej porażki w rozgrywkach I ligi doznały siatkarki Energa MKS. Kaliszanki nadal mają jednak szansę na zajęcie pierwszego miejsca w fazie play-off.

  Kaliszanki w weekend zmierzyły się z Solną Wieliczka i przegrały 2:3. Przyjezdne świetnie rozpoczęły ten mecz i w pierwszym secie wręcz zdeklasowały swoje rywalki, wygrywając 25:13. W dwóch kolejnych setach górą jednak była Solna, która zwyciężyła w drugiej i trzeciej partii 25:19. Czwarty set był bardzo zacięty.

  Kaliszanki przegrywały już 7:11, ale zdołały odrobić straty. Po zagrywce Justyny Andrzejczak wyszły na prowadzenie 20:19. Potem znów po serii trzech punktów z rzędu na prowadzenie wyszła jednak Solna, ale końcówka partii należała do MKS-u, który wygrał ją na przewagi 26:24. Tie-break, który do tej pory był mocną stroną naszej drużyny tym razem przyniósł wygraną rywalek. Wprawdzie do stanu 11:11 była jeszcze wyrównana walka na parkiecie, ale do końca spotkania seriami punkty zdobywały już tylko siatkarki z Wieliczki.

  Porażka z Solną nie zmieniła układu na górze tabeli w I lidze. Na cztery kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej prowadzi Wisła Warszawa, która ma dwa punkty przewagi na Energą MKS-em.

  W najbliższym tygodniu kaliszanki rozegrają dwa spotkania ligowe. W piątek awansem zagrają w Arenie z SMS PZPS Szczyrk (godz. 18.00), a w niedzielę zmierzą się w tej hali z Politechniką Gliwice (godz. 17.00).

  (jav)

   

  7R Solna Wieliczka - Energa MKS Kalisz 3:2 (13:25, 25:19, 25:19, 24:26, 15:11)

  Solna: Monnakmae, Ząbek, Skiba, Gawlak, Szostok, Pelc oraz Bąkowska (l), Wesół, Grabka, Jagodzińska, Sowisz.

  Energa MKS: Wawrzyniak, Nazarenko, Dybek, Janicka, Sroka, Raczyńska oraz Bulbak (l), Głowiak (l), Kucharska, Widera, Drewniak, Andrzejczak, Łukasiewicz, Cabajewska.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.