SIATKÓWKA. Wisła ucieka. Tylko punkt z Solną

DATA: 7 lutego 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Siatkarki Energi MKS zajmują obecnie drugie miejsce w I lidze. Fot. Karina Zachara.

Drugiej porażki w rozgrywkach I ligi doznały siatkarki Energa MKS. Kaliszanki nadal mają jednak szansę na zajęcie pierwszego miejsca w fazie play-off.

Kaliszanki w weekend zmierzyły się z Solną Wieliczka i przegrały 2:3. Przyjezdne świetnie rozpoczęły ten mecz i w pierwszym secie wręcz zdeklasowały swoje rywalki, wygrywając 25:13. W dwóch kolejnych setach górą jednak była Solna, która zwyciężyła w drugiej i trzeciej partii 25:19. Czwarty set był bardzo zacięty.

Kaliszanki przegrywały już 7:11, ale zdołały odrobić straty. Po zagrywce Justyny Andrzejczak wyszły na prowadzenie 20:19. Potem znów po serii trzech punktów z rzędu na prowadzenie wyszła jednak Solna, ale końcówka partii należała do MKS-u, który wygrał ją na przewagi 26:24. Tie-break, który do tej pory był mocną stroną naszej drużyny tym razem przyniósł wygraną rywalek. Wprawdzie do stanu 11:11 była jeszcze wyrównana walka na parkiecie, ale do końca spotkania seriami punkty zdobywały już tylko siatkarki z Wieliczki.

Porażka z Solną nie zmieniła układu na górze tabeli w I lidze. Na cztery kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej prowadzi Wisła Warszawa, która ma dwa punkty przewagi na Energą MKS-em.

W najbliższym tygodniu kaliszanki rozegrają dwa spotkania ligowe. W piątek awansem zagrają w Arenie z SMS PZPS Szczyrk (godz. 18.00), a w niedzielę zmierzą się w tej hali z Politechniką Gliwice (godz. 17.00).

7R Solna Wieliczka - Energa MKS Kalisz 3:2 (13:25, 25:19, 25:19, 24:26, 15:11)

Solna: Monnakmae, Ząbek, Skiba, Gawlak, Szostok, Pelc oraz Bąkowska (l), Wesół, Grabka, Jagodzińska, Sowisz.

Energa MKS: Wawrzyniak, Nazarenko, Dybek, Janicka, Sroka, Raczyńska oraz Bulbak (l), Głowiak (l), Kucharska, Widera, Drewniak, Andrzejczak, Łukasiewicz, Cabajewska.