AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA NOŻNA. Mniej drużyn w III lidze. KKS-owi ubył rywal

DATA: 7 lutego 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  KKS Kalisz dostanie wiosną trzy punkty walkowerem za mecz z Energetykiem Gryfino.

  Piłkarzom KKS-u Kalisz ubył jeden rywal w III lidze. Z rozgrywek wycofał się beniaminek Energetyk Gryfino.

  To oznacza, że wiosną w III lidze grupie 2 rywalizować będzie tylko 17 drużyn, a zaplanowany na 28 kwietnia rewanżowy mecz KKS-u z Energetykiem nie odbędzie się. Kaliszanie zgarną za to spotkanie trzy punkty walkowerem.

  Energetyk był w tym sezonie beniaminkiem III ligi. Jesienią wywalczył 11 punktów i na półmetku zajmował przedostatnie miejsce w tabeli. Drużyna przeżywała jednak od jakiegoś czasu kłopoty finansowe, a na początku lutego zarząd Energetyka postanowił wycofać zespół seniorów z rozgrywek III ligi. - Zarząd Klubu Sportowego „Energetyk” Gryfino z przykrością informuje, że podjął decyzję o wycofaniu drużyny pierwszego zespołu piłki nożnej seniorów z rozgrywek na szczeblu III ligi - czytamy w specjalnym komunikacie. - Uczestnictwo w III lidze wiązało się z ogromnymi wydatkami, które o wiele przewyższały budżet klubu. Zakładając dalsze wspieranie przez strategicznego sponsora w 2018 r., podjęto decyzję o przystąpieniu do rozgrywek. Niestety, założenia wszystkich zainteresowanych stron okazały się błędne i pomimo dodatkowego wsparcia finansowego ze strony UMiG Gryfino, pod koniec roku klub zaczął tracić płynność finansową. Biorąc pod uwagę powyższe zagrożenie oraz bieżącą sytuację finansową klubu, Zarząd podjął decyzję, iż w roku 2018 r. zmniejszy wydatki związane z uczestnictwem w trzecioligowych rozgrywkach. Zmniejszeniu miały ulec warunki płacowe zawodników oraz kierowników, a także koszty związane z meczami wyjazdowymi (nocleg zawodników, transport oraz wyżywienie). Niestety, powyższa decyzja spotkała się z brakiem zrozumienia ze strony najbardziej poszkodowanych (zawodników pierwszego zespołu) czego następstwem był rozpad drużyny i odejście trenera Krzysztofa Kubackiego.

  Swój pierwszy mecz ligowy w rundzie wiosennej kaliszanie rozegrają 10 marca. Wtedy to na zmodernizowanym stadionie przy ul. Łódzkiej zmierzą się z Bałtykiem Gdynia, który ma aspiracje do awansu do II ligi. 

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.