AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SAMORZĄD. Powiatowi radni przeciwko przesuwaniu granic Kalisza

DATA: 7 lutego 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Sesja Rady Powiatu Kaliskiego

  Powiatowi radni jednogłośnie: "wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec  sposobu w jaki Prezydent Miasta Kalisza wszczął procedurę związaną z planowanym poszerzeniem granic administracyjnych Miasta Kalisza". 

  Na ostatniej sesji radni powiatu kaliskiego jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie pomysłu zmian granic Kalisza. Powiatowi radni byli w tej sprawie jednomyślni.

  Rada Powiatu Kaliskiego wyraża stanowczy sprzeciw wobec  sposobu w jaki Prezydent Miasta Kalisza wszczął procedurę związaną z planowanym poszerzeniem granic administracyjnych Miasta Kalisza, o tereny wchodzące w skład Powiatu Kaliskiego. 

  Jednocześnie Rada Powiatu Kaliskiego zwraca się z apelem do Rady Miejskiej Kalisza oraz Prezydenta Miasta Kalisza, pełniącego także funkcję Prezesa Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko – Ostrowska o poszanowanie praw Członków Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko – Ostrowska oraz niepodejmowanie działań naruszających interesy jednostek samorządu terytorialnego wchodzących w skład Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej oraz ich  integralność terytorialną - czytamy w uchwale.

  To kojelny samorząd, który sprzeciwia się planom prezydenta Grzegorza Sapińskiego, który chciałby włączyć w granice Kalisza 17 okolicznych sołectw. Swój protest w formie uchwały wyrazili już m.in. radni z Nowych Skalmierzyc, Żelazkowa i Opatówka. 

  (nel)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.