AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. Nowe kontrakty. Energa już myśli o kolejnym sezonie

DATA: 8 lutego 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Od lewej: Kirył Kniaziew, prezes Błażej Wojtyła, Zbigniew Kwiatkowski i Dzianis Krycki. Fot. Karina Zachara.

  Z trzema czołowymi zawodnikami kaliskiego zespołu Energa MKS przedłużyła kontrakty. - Chcemy budować coraz lepszy zespół - mówi Błażej Wojtyła, prezes kaliskiej drużyny. 

  W środę nowe umowy z klubem podpisali Zbigniew Kwiatkowski, Kirył Kniaziew i Dzianis Krycki, którzy przed sezonem zasilili beniaminka ekstraklasy. To czołowi gracze świetnie spisującej się w tym sezonie w rozgrywkach PGNiG Superligi kaliskiej drużyny. Kniaziew to najlepszy strzelec MKS-u, Kwiatkowski jest ostoją defensywy, a Krycki króluje na kole. Wszyscy w Enerdze MKS pozostaną do maja 2020 roku. Równie długo w MKS-ie zagra jej nowy nabytek, rozgrywający Marek Szpera, z którym klub w grudniu ubiegłego roku podpisał 2,5-letni kontrakt. - Chcemy podpisywać kontrakty nie tylko na następny sezon, ale jeszcze na kolejny. Są oczywiście zawodnicy, którzy takie długoterminowe umowy już mają, ale zależy nam też na innych graczach. Mamy cel, zgodnie z którym w przyszłym sezonie chcemy być silniejsi - dodaje Paweł Rusek, szkoleniowiec szczypiornistów Energa MKS.

  Kaliszanie w tym roku wygrali wszystkie swoje spotkania ligowe i są na czwartej pozycji w grupie pomarańczowej. To miejsce gwarantuje im baraż do fazy play-off. W najbliższą sobotę zagrają u siebie z Wybrzeżem Gdańsk. To spotkanie rozpocznie się w hali Arena o godz. 18.30.

  (jav) 

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.