PIŁKA NOŻNA (VIDEO). Remis i zwycięstwo KKS-u. Czekają na ŁKS

DATA: 12 lutego 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    KKS zremisował w sparingu z zespołem z Głuszyny. Fot. kkskalisz.pl

Zwycięstwo i remis odnieśli w kolejnych spotkaniach sparingowych piłkarze KKS-u Kalisz.

Na spotkanie z ligowym rywalem, Centrą Ostrów trener Piotr Morawski desygnował do gry skład bliski temu, który ma wystąpić w pierwszym spotkaniu ligowym KKS-u z Bałtykiem Gdynia (10 marca na stadionie przy ul. Łódzkiej). Bliski, bo w zestawieniu zabrakło m.in. chorych Roberta Tunkiewicza i Łukasza Żeglenia. Mimo kadrowych osłabień kaliskiej ekipy drużyna Centry nie postawiła wysoko poprzeczki. Kakaesiacy na prowadzenie wyszli w 41. minucie, kiedy zimną krew w sytuacji sam na sam zachował Błażej Ciesielski. Goście odpowiedzieli na początku drugiej połowy kiedy niefrasobliwość obrońców wykorzystał Damian Izydorski. To było jednak wszystko na co tego dnia było stać przyjezdnych, gdyż następne gole strzelali tylko kaliszanie. Najpierw bramkarza z Ostrowa pokonał Rafał Jankowski, następnie drugiego gola dołożył Ciesielski a wynik spotkania ustalił Jankowski.

Na spotkanie z liderem IV ligi opolskiej Agroplonem Głuszyna trener Morawski wystawił młodzież wspartą doświadczonymi Michałem Grześkiem i Christianem Nnamanim. Na murawie zobaczyć można było debiutujących juniorów Wiktora Matysiaka i Michała Juszczaka a łącznie na placu gry przebywało aż młodzieżowców. Kaliszanie wyszli na prowadzenie w 4. minucie za sprawą Christiana Nnamaniego. Goście wyrównali w 68. minucie, kiedy po błędzie Oskara Pogorzelca piłkę do pustej bramki skierował Mikołaj Jędrzejewski. To był pierwszy remis kaliskiej drużyny w meczach sparingowych. Pozostałe spotkanie towarzyskie nasz zespół wygrał.

W następną sobotę kakaesiacy udadzą się do Łodzi gdzie zmierzą się z drugoligowym ŁKS-em. Poczatek tej rywalizacji zaplanowany jest na godzinę 12:00.

KKS Kalisz - Centra Ostrów Wielkopolski 4:1 (1:0)
    Bramki: 1:0 Błażej Ciesielski 41. min, 1:1 Damian Izydorski 54. min, 2:1 Rafał Jankowski 59. min, 3:1 Błażej Ciesielski 65.min, 4:1 Rafał Jankowski 89. min.

KKS: Cezary Osuch - Łukasz Maciejewski, Mateusz Gawlik, Marcin Lis, Łukasz Grabowski, Dominik Domagalski, Tomasz Kowalski, Stayko Stoychev, Konrad Chojnacki, Błażej Ciesielski, Rafał Jankowski.

KKS Kalisz - Agroplon Głuszyna 1:1 (1:0)
    Bramki: 1:0 Christian Nnamani 4. min, 1:1 Mikołaj Jędrzejewski 68. min.

KKS: Oskar Pogorzelec - Patryk Palat, Damian Matczak, Tomasz Owczarek, Radosław Łepski, Michał Grzesiek, Patryk Kieliba, zawodnik testowany (46. Filip Morkowski), Michał Juszczak (46. Wiktor Matysiak), Christian Nnamani, Miłosz Matuszewski.