AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SAMORZĄD. Ulgi i zniżki dla kaliszan. Miasto wyda Kaliską Kartę Mieszkańca

DATA: 12 lutego 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Tańsze bilety KLA, zniżki w kaliskich placówkach i instytucjach, niższe opłaty za parkowanie w centrum. To wszystko dzięki Kaliskiej Karcie Mieszkańca, która ma zacząć funkcjonować jeszcze w tym roku.

  O projekcie Kaliskiej Karty Mieszkańca mówi się od dawna. Uchwałę w tej sprawie kaliscy radni przyjęli pod koniec 2016 roku. Zgodnie z założeniami, karta miałaby być magnesem, który miałby przyciągnąć i zatrzymać mieszkańców w Kaliszu. Bo tylko osoby zameldowane w Kaliszu i płacące tutaj podatki będą mogły korzystać z Karty.

  Projekt wdrożenia KKM opracowuje obecnie Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych UM.

  - Już niebawem radni rozpoczną procedowanie projektu uchwały w sprawie przyjęcia programu „Kaliska Karta Mieszkańca”. Dzięki niej skorzystają wraz z najbliższą rodziną z rozmaitych ulg, w tym biletów komunikacji miejskiej, opłat za parkowanie, udziału w imprezach sportowych, kulturalnych i innych, zawartych w miejskim kalendarzu. Zachęcamy również do współpracy przy tym projekcie kaliskie firmy i wszystkie organizacje pozarządowe. Mogłyby one oferować ulgi dla mieszkańców w zakresie swojej działalności - mówi prezydent Grzegorz Sapiński.

  Kaliska Karta Mieszkańca będzie miała trzy podstawowe moduły: Karta Rodzina, Karta Mieszkańca i Karta Seniora. Jak podkresla wiceprezydent Karolina Pawliczak, Kalisz jest jednym z pierwszych miast, które wprowadzają miejską kartę w tak kompleksowym zakresie.

  - Chcemy zaprosić do współpracy również kaliskie firmy, stowarzyszenia i wszystkie organizacje pozarządowe - mówi wiceprezydent Karolina Pawliczak. - Mogłyby one oferować ulgi dla mieszkańców w zakresie swojej działalności.

  Projekt Kaliskiej Karty Mieszkańca jeszcze w marcu trafi na sesję Rady Miasta Kalisza.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.