AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

UCZELNIE. PWSZ bez Pisarskiej-Krawczyk

DATA: 12 lutego 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Była już rektor PWSZ w Kaliszu, Magdalena Pisarska-Krawczyk, fot. www.pwsz.kalisz.pl

  Po kontroli w PWSZ, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin wygasił mandat Rektora PWSZ Magdaleny Pisarskiej-Krawczyk.

  PWSZ bez rektora. W poniedziałek min. Jarosław Gowin zdecydował o odwołaniu Magdaleny Pisarskiej-Krawczyk. Powodem mają być wyniki kontroli, która ujawniła, że była już rektor bez zgody senatu PWSZ miała dodatkowe zatrudnienie w innej uczelni.

   

  - Po ostatecznym potwierdzeniu, podczas czynności kontrolnej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu, faktów związanych z brakiem zgody senatu PWSZ w Kaliszu na dodatkowe zatrudnienie rektor uczelni (w ramach stosunku pracy w innej uczelni publicznej) oraz niezaprzestaniem kontynuowania przez nią dodatkowego zatrudnienia - można przeczytać w enigmatycznej informacji na stronie MNiSW - minister nauki i szkolnictwa wyższego 12 lutego 2018 r. podjął rozstrzygnięcie nadzorcze polegające na stwierdzeniu wygaśnięcia mandatu Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu dr hab. n. med. Magdaleny Pisarskiej-Krawczyk.

   

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.