AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

TEMIDA. Marcin Andrzejewski przegrał z miastem proces o 52 tys. zł

DATA: 13 lutego 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Marcin Andrzejewski domagał się przed sądem 52 tys. zł

  Były koordynator ratuszowego biura promocji Marcin Andrzejewski przegrał proces z miastem o zapłatę 52 tys. zł.

  Marcin Andrzejewski to były kordynator ratuszowego biura promocji i były prezydencki doradca. Dla miasta pracował przez niespełna dwa lata na podstawie umów-zleceń. Zawierano je od marca 2015 roku do września 2016 z mała przerwą: pierwszym kwartałem 2016 roku. I właśnie o ten okres toczyła się sądowa batalia.

  Andrzejewski twierdził, że pracował w tym czasie dla miasta i domagał się za to przed sądem 52 tys. zł. Powoływał się na ustną umowę, zawartą 6 grudnia 2015 roku z prezydentem Grzegorzem Sapińskim oraz na świadków, którzy potwierdzili, że w pierwszym kwartale 2016 roku wykonywał on pracę dla miasta.

  - Sąd nie miał wątpliwości, że między 2 stycznia a 21 marca powód wykonywał na rzecz pozwanego szereg usług i nie otrzymał za to wynagrodzenia - mówi sędzia Katarzyna Michalak-Łabeńska.

  W ocenie sądu Andrzejewski nie zdołał wykazać jednak, że 6 grudnia 2015 roku, jak twierdził, doszło do skutecznego zawarcia ustnej umowy zlecenia, obejmującej czynności wykonywane przez niego w okresie styczeń – marzec 2016 roku. Przed sądem nie potwierdził tego Piotr Kościelny który, jako ówczesny wiceprezydent, miał być obecny na spotkaniu 6 grudnia.

  Reprezentujący miasto radca prawny Filip Żelazny, podczas całego procesu przekonywał, że nikt w imieniu miasta w tym okresie nie zawierał z Andrzejewskim żadnych umów.

  Ostatecznie kaliski sąd w całości oddalił powództwo Marcina Andrzejewskiego, który domagał się od miasta 52 tys. zł.

  - Sąd oddala powództwo i zasądza od powoda Marcina Andrzejewskiego na rzecz pozwanego Miasta Kalisz kwotę 5400 zł tytułem zwrotu kosztów procesu - mówi sędzia Katarzyna Michalak-Łabeńska.

  Po rozprawie Marcin Andrzejewski odmówił komentarza. Wyrok nie jest prawomocny.

  (mik)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.