AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KADRY. Była rektor PWSZ będzie się ubiegać o reelekcję

DATA: 14 lutego 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Prof. Magdalena Pisarska-Krawczyk (fot. pwsz.kalisz.pl)

  - Rozwój uczelni i akademickość Kalisza były zawsze moim priorytetem, dlatego podjęłam decyzję o przystąpieniu do wyborów - napisała w oświadczeniu prof. Magdalena Pisarska-Krawczyk, którą w poniedziałek odwołano ze stanowiska rektora PWSZ.

  Magdalena Pisarska-Krawczyk została w poniedziałek odwołana z funkcji rekora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu. Powodem mają być wyniki kontroli, która ujawniła, że była już rektor bez zgody senatu PWSZ miała dodatkowe zatrudnienie w innej uczelni. Dziś była rektor wydała w tej sprawie oświadczenie.

  "Informuję, że dnia 12 lutego zostałam poinformowana przez ministra prof. Aleksandra Bobko o wygaśnięciu mojego mandatu rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu. Powodem tej decyzji był brak formalnej uchwały Senatu PWSZ wyrażającej zgodę na moje zatrudnienie w wysokości ¼ etatu w Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

  Powyższe nie stanowi przeszkody, o czym poinformował mnie minister Aleksander Bobko, w ponownym kandydowaniu na funkcję rektora. Rozwój tej uczelni i akademickość Kalisza były zawsze moim priorytetem, dlatego podjęłam decyzję o przystąpieniu do wyborów."

   

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.