AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

BOKS. Beniamin mistrzem

DATA: 15 lutego 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Beniamin Jamroziak został mistrzem Wielkopolski. Fot. KS Ziętek Team.

  Beniamin Jamroziak reprezentant KS Ziętek Team Kalisz zdobył złoty medal Mistrzostw Wielkopolski Juniorów w boksie olimpijskim.

  Do udziału w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów w boksie olimpijskim zgłosili się zawodnicy z 12 klubów zrzeszonych w Wielkopolskim Okręgowym Związku Bokserskim. Ziętek Team reprezentował Beniamin Jamroziak trenujący na co dzień w sekcji bokserskiej Team Opatówek przy Zespole Szkół im. Stanisława Mikołajczyka. W swojej kategorii wagowej (+91kg) Beniamin stoczył dwa zwycięskie pojedynki. - W pierwszym pokonał na punkty Christiana Kurzaja z Prosny Kalisz stosunkiem 2:1 - mówi Mariusz Ziętek, trener kaliskiego zawodnika. - W drugiej walce trafił na Dominika Kałużnego z Zagłębia Konin, którego posłał na deski w trzeciej rundzie. W każdym z tych pojedynków Beniamin pokazał ogromne serce do walki i wolę zwycięstwa, które pozwoliły mu pokonać dużo silniejszych od niego przeciwników.

  Dzięki wygranym pojedynkom Beniamin Jamroziak zapewnił sobie tytuł mistrza Wielkopolski, a zarazem kwalifikacje do finałów mistrzostw Polski, które odbędą się w Ciechocinku.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.