AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA NOŻNA. Calisia w srebrze

DATA: 20 lutego 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Piłkarzom Calisii 14 gratulował prezes Boniek. Fot. laczynaspilka.pl

  Wspaniały sukces odnieśli młodzi piłkarze Calisii 14 Kalisz. W pierwszej edycji Turnieju o Puchar Prezesa PZPN podopieczni Grzegorza Zapały i Mateusza Tymy zostali wicemistrzami Polski w kategorii U-11.

  Rozegrane w Warszawie zawody stanowią odpowiednik halowych mistrzostw Polski. Ich celem jest popularyzacja piłki nożnej wśród najmłodszych, a także selekcja najbardziej utalentowanej w kraju młodzieży w kategoriach U-11 i U-12. W sobotę, w halach AWF Warszawa i OSiR Bemowo rywalizowały zespoły w kategorii U-11,
  a w niedzielę najlepsi w Polsce dwunastolatkowie, wyłonieni w eliminacjach wojewódzkich. - Taka konfrontacja była bardzo potrzebna. Uważam, że powinniśmy grać w piłkę jak najwięcej, szczególnie zimą, w hali, na małych przestrzeniach, gdzie jest więcej pressingu. Może to wyłącznie pomóc. Nie ma bowiem lepszej formy treningu niż gierka. Mecz rozwija wszystkie elementy piłkarskie, od wytrzymałości, wydolności, po technikę użytkową. Ważna jest również rywalizacja. Chcemy, aby młodzi chłopcy z całej Polski mogli konfrontować się ze swoimi rówieśnikami - powiedział dla portalu laczynaspilka.pl Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

  Wspaniale w pierwszej edycji turnieju zaprezentowali się młodzi piłkarze Calisii 14 Kalisz, rywalizujący w kategorii U-11. Po tym jak z sukcesem przebrnęli przez eliminacyjne sito na szczeblu okręgowym i wojewódzkim, gdzie pokonali m.in. zespół Lecha Poznań, w sobotę pokazali klasę także w finale ogólnopolskim. Nim dobrnęli do meczu finałowego nie doznali żadnej porażki. W pojedynkach fazy grupowej zremisowali z drużynami z Kostrzyna nad Odrą (0:0) i Radomska (1:1) oraz pokonali 2:1 FCB EscolaVarsovia. Do ćwierćfinału weszli z drugiego miejsca w grupie. W meczu ćwierćfinałowym ograli 3:1 Wisełkę Bydgoszcz, z kolei w półfinale bez problemu poradzili sobie z MŁKS Łomża (3:0). Potknęli się dopiero w wielkim finale, gdzie przyszło im zmierzyć się z najlepszą drużyną turnieju - Zagłębiem Lubin. Walczyli dzielnie, ale ostatecznie zmuszeni byli uznać wyższość rywali. Przegrali 0:5, ale tytuł wicemistrzów kraju to i tak ogromny sukces młodych zawodników Calisii 14.

  Podopieczni Grzegorza Zapały i Mateusza Tymy wrócili z Warszawy z okazałym pucharem i srebrnymi medalami. Turniejowe trofea odebrali z rąk patronującego rozgrywkom Zbigniewa Bońka, prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Pogratulował im również, uczestniczący w dekoracji najlepszych zespołów, sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki.

  (kz)

   

  Turniej o Puchar Prezesa PZPN w kategorii U-11
  Wyniki Calisii 14 Kalisz:
  grupa A
  ESBANK RAP Radomsko – FCB EscolaVarsovia 1:3
  Czwórka Kostrzyn n/Odrą – Calisia 14 Kalisz 0:0
  FCB EscolaVarsovia – Calisia 14 Kalisz 1:2 (bramki: Jakub Raniś, Dawid Józefiak)
  ESBANK RAP Radomsko – Czwórka Kostrzyn n/Odrą 1:1
  Czwórka Kostrzyn n/Odrą – FCB EscolaVarsovia 3:1
  Calisia 14 Kalisz – ESBANK RAP Radomsko 1:1 (bramka: Mateusz Musiał)

  ćwierćfinały
  Czwórka Kostrzyn n/Odrą – SI Arka Gdynia 0:3
  Wisełka Bydgoszcz-Fordon – Calisia 14 Kalisz 1:3 (bramki: Mateusz Musiał 2, Dawid Józefiak)
  AP KGHM Zagłębie Lubin – KKP Korona Kielce 2:0
  AP Pogoń Szczecin – MŁKS Łomża 0:1
  półfinały
  SI Arka Gdynia  – AP KGHM Zagłębie Lubin 1:6
  Calisia 14 Kalisz – MŁKS Łomża 3:0 (bramki: Mateusz Musiał, Wiktor Szóstak 2)
  finał
  AP KGHM Zagłębie Lubin – Calisia 14 Kalisz 5:0

  Calisia 14: Eryk Doliński, Jakub Raniś, Marcel Hyla, Mikołaj Szulc, Jakub Fogt, Wiktor Zientek, Wiktor Szóstak, Mateusz Musiał, Marcel Gawłowski, Dawid Józefiak.

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.