AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

AKCJA. Bezpieczniej z Kombi

DATA: 21 lutego 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Muzycy legendarnej grupy Kombi wystąpili w części artystycznej edukacyjnego programu „Bezpiecznie - chce się żyć!”.

  Program ,,„Bezpiecznie - chce się żyć!” to połączenie edukacji z rozrywką. Jego celem jest upowszechnianie zagadnień bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W części oficjalnej spotkania wystąpił m.in. Maciej Bednik, ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa ruchu drogowego, który omówił stan bezpieczeństwa na polskich drogach oraz przybliżył dane obrazujące ilość zdarzeń drogowych mających miejsce w minionych latach. Według statystyk w latach 1992-2012 w wypadkach drogowych na terenie naszego kraju życie straciło 121 tys. osób, a 1,3 mln. zostało rannych.

  Głos zabrał też nadkom. Przemysław Czarnecki, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji, który przedstawił widzom aktualne dane dotyczące zdarzeń drogowych na naszym terenie. W swoim wystąpieniu omówił również zachowanie na drogach kierujących pojazdami i pieszych. Podróżującym samochodem przypomniał o obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i montażu fotelików dla dzieci. Podkreślił jak ważne jest poszerzanie swojej wiedzy z zakresu Prawa o Ruchu Drogowym.

  Nie zabrakło również części artystycznej, a ideę bezpieczeństwa na drodze wsparli muzycy znanego zespołu Kombi Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy współudziale Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. 

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.