AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POLICJA. Ślisko na drogach. Łatwo o wypadki i kolizje

DATA: 26 lutego 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W wypadku na al. Wojska Polskiego ranne zostały dwie osoby. KMP w Kaliszu.

  Do dwóch groźnie wyglądających wypadków doszło ostatnio w Kaliszu i powiecie. - Zimowa aura i związane z nią złe warunki atmosferyczne to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg - mówią policjanci.

  Pierwszy z wypadków miał miejsce w Kaliszu 23 lutego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy kierujący audi 43-letni mężczyzna jadąc al. Wojska Polskiego nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i najechał na pieszego, który stał na chodniku przed przejściem dla pieszych. Następnie audi uderzyło w słup i drogowskaz oraz w oczekujące przed sygnalizacją świetlną kia. W wyniku zdarzenia do szpitala trafił 57-letni pieszy oraz kierowca audi. Policjanci z kaliskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 43-letniemu kierowcy audi.

  Drugi wypadek wydarzył się w piątek wczesnym popołudniem w podkaliskim Piotrowie. Prowadzony przez kobietę opel wypadł z jezdni i dachował w przydrożnym rowie. Na szczęście, kierująca i dwaj podróżujący z nią samochodem pasażerowie bez większych obrażeń wydostali się z rozbitego auta o własnych siłach. Kierująca została ukarana mandatem. - Mimo, iż na drogach nie zalega śnieg, to niskie temperatury szczególnie ranem i wieczorami powodują, że jezdnia jest śliska. W takich warunkach wyprzedzanie, wymijanie, jazda po łuku drogi oraz na rondzie mogą być niebezpieczne. Również droga hamowania znacznie się wydłuża - apelują kaliscy policjanci.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.