PIŁKA RĘCZNA. Puchar Polski. MKS ograł Legionowo

DATA: 27 lutego 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Szczypiorniści Energi MKS mają się z czego cieszyć. Są już w ćwierćfinale PGNiG Pucharu Polski. Fot. Karina Zachara.

Szczypiorniści Energi MKS nie znajdują pogromców w tym roku w lidze i Pucharze Polski.

Kaliszanie we wtorek zmierzyli się w 1/8 PGNiG Pucharu Polski na wyjeździe z KPR Legionowo. Goście już do przerwy prowadzili 10:6. Po zmianie stron świetnie spisujący się w tym roku na parkietach Superligi kaliszanie nadal mieli przewagę. W 39 minucie było już 16:10 dla gości, a dziesięć minut później 19:13 dla nich.
    Ostatnie minuty spotkania to umiejętna gra MKS-u, który obronił do końca meczu korzystny dla siebie wynik. Ostatecznie Energa MKS pokonała KPR Legionowo 23:18 i jest już w ćwierćfinale PGNiG Pucharu Polski.
    Na razie do ćwierćfinału PP oprócz kaliskiej drużyny awansowały też Azoty Puławy i Zagłębie Lubin. Pozostałe spotkania 1/8 odbędą się w późniejszych terminach. Finał zaplanowano na 12-13 maja w Kaliszu.