AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAPROSZENIE. Mecz z Bałtykiem Gdynia na otwarcie stadionu

DATA: 5 marca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  10 marca odbędzie się otwarcie zmodernizowanego stadionu przy ul. Łódzkiej. Wtedy to o godz. 19.25 piłkarze trzecioligowego KKS-u Kalisz zagrają przy sztucznym świetle z Bałtykiem Gdynia.

  Stadion miejski przy ul. Łódzkiej modernizaowany był przez wiele miesięcy. Podczas remontu zbudowana została nowa trybuna wschodnia od ul. Łódzkiej oraz bieżnia lekkoatletyczna w kolorze niebiesko-granatowym. Ułożono także podgrzewaną murawę. Obiekt ma pomieścić teraz ok. 8 tys. widzów, a jego budowa kosztowała w sumie ok. 40 milionów złotych. Występować na nim będą piłkarze trzecioligowego KKS-u Kalisz oraz mają odbywać się lekkoatletyczne mityngi i regionalne zawody. Otwarcie stadionu nastąpi podczas trzecioligowego spotkania KKS-u Kalisz z Bałtykiem Gdynia, które odbędzie się 10 marca. - Jesteśmy dobrze przygotowani do tego meczu - zapewnia Piotr Morawski, szkoleniowiec kaliskiej drużyny. - Chcemy udanie rozpocząć wiosnę i wygrać ten pojedynek.

  KKS po rundzie jesiennej jest na 5 pozycji. Do lidera tabeli Elany Toruń traci zaledwie sześć punktów. - To nieduży dystans, choć Elana jest faworytem rozgrywek i dysponuje większym od nas budżetem - przyznaje Robert Trzęsała, prezes KKS-u Kaliszu. - Przy kilku naszych zwycięstwach możemy dzielący nas do lidera dystans zniwelować w ciągu trzech, czterech kolejek. 

  Kaliszan na inaugurację wiosny, która zbiegła się z inauguracją nowego stadionu czeka jednak trudne zadanie. Bałtyk to mocny zespół, ale jesienią KKS pokonał gdynian na wyjeździe 3:2. - Nie należy łączyć tego spotkania z czekającym nas z Bałtykiem meczem w marcu - zaznacza prezes Trzęsała. - To będą dwa różne spotkania. Tym bardziej, że goście się wzmocnili.
  Bałtyk pozyskał między innymi 22-letniego pomocnika Przemysława Czerwińskiego, który grał w pierwszoligowej Chojniczance Chojnice oraz 24-letniego pomocnika Michała Marczaka. Ten ostatni zawodnik występował w niemieckim NFV Gelb-Weiß Görlitz 09, a ostatnio w trzecioligowej Stali Rzeszów. 

  W porównaniu z poprzednim sezonem kadra KKS-u nie uległa większym zmianom. W zespole pozostali doświadczony napastnik Rafał Jankowski, który wcześniej grał m.in. w Zagłębiu Sosnowiec i Elanie Toruń a także mający udaną rundę jesienną pomocnicy Łukasz Żegleń i Robert Tunkiewicz oraz bramkarz Oskar Pogorzelec. W drużynie zagrają także inni zawodnicy, którzy w poprzednich latach stanowili o sile kaliskiego zespołu: Marcin Lis, Konrad Chojnacki, Błażej Ciesielski, Stajko Stojczew, Mateusz Gawlik, Łukasz Grabowski czy Michał Grzesiek. - Trzon zespołu pozostał niezmieniony, mamy długą ławkę i jest rywalizacja w drużynie - mówi prezes Trzęsała. 
   Przygotowując się do rozgrywek rundy wiosennej podopieczni trenera Piotra Morawskiego trenowali na obiektach w Kaliszu oraz rozgrywali mecze sparingowe. KKS wygrał w nich z Centrą Ostrów, Stalą Pleszew, KS Opatówek, Piastem Błaszki, Mieszkiem Gniezno, zremisował z Agropolem Głuszyna i przegrał ze Stalą Brzeg oraz ŁKS-em Łódź. 

   

  Piotr Jaworowski

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.