AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

BOKS. Medalowe dziewczyny Ziętka

DATA: 1 marca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Weronika Stochniałek i Julia Majer z KS Ziętek Team Kalisz wywalczyły srebro i brąz podczas XVII Mistrzostw Polski juniorek w boksie olimpijskim. 

  W rozegranym w Grudziądzu turnieju, kaliski klub reprezentowało w sumie 7 zawodniczek. Jako pierwsze do zmagań przystąpiły Weronika Stochniałek (+81kg), Weronika Walczak (+81kg) i Wiktoria Rukasz (48kg). Dla dwóch ostatnich udział w imprezie miał szczególne znaczenie, gdyż był debiutem na bokserskim ringu. Premierowy występ sukcesem zakończyła Weronika Walczak, która swoją walkę z Samantą Skalską z UKS Włókiennik Łódź zakończyła przed czasem. Szans rywalce nie dała także Weronika Stochniałek, która pokonała Darię Sobolewską ze Skorpiona Szczecin już w pierwszej rundzie przez RSC. Druga z debiutantek Wiktoria Rukasz przegrała swój pojedynek z bardziej doświadczoną i utytułowaną Emilią Nowakowską z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

  Drugiego dnia zmagań o prymat najlepszej juniorki w kraju walczyły już wszystkie reprezentantki KS Ziętek Team. Jako pierwsze do ringu weszły Weronika Bartczak (64kg), Lena Szymańska (69kg) oraz Weronika Walczak, które przegrały swoje pojedynki. Na placu boju pozostały Weronika Stochniałek i Julia Majer (obie w kat. +81), które walczyły o miejsca medalowe. Jak się okazało, z bardzo dobrym skutkiem. Dzięki wygranym pojedynkom brązowe krążki miały już w kieszeni, ale awansując do półfinału zamierzały powalczyć o te z cenniejszego kruszcu.

  Julia Majer skrzyżowała rękawice z Aleksandrą Jońcą ze Skorpiona Szczecin, ale zmuszona była uznać wyższość rywalki. Za to doskonale poradziła sobie Weronika Stochniałek, która w półfinałowym pojedynku pokonała Natalię Olszewską z Pomorzanin Toruń. W finale zmierzyłą się z Aleksandrą Jońcą. - Do swojego ostatniego pojedynku Weronika przystąpiła bardzo zmotywowana i był on rzeczywiście godny finału, bardzo zacięty i ekscytującyŻadna z zawodniczek nie zamierzała oddać mistrzostwa lekką ręką. Weronika pokazała charakter i włożyła w walkę dużo serca, niestety ostatecznie przegrała na punkty - podsumowuje trener Mariusz Ziętek. Dla Weroniki Stochniałek jest to już trzeci medal mistrzostw Polski. Pierwszy, także srebrny, wywalczyła jeszcze w kategorii kadetek. Przed rokiem, już jako juniorka sięgnęła po brąz, a teraz w tej samej kategorii dołożyła srebro.

  W klasyfikacji drużynowej XVII Mistrzostw Polski juniorek w boksie olimpijskim ekipa KS Ziętek Team zajęła drugie miejsce, tuż za BKS Skorpion Szczecin. Trzecia lokata przypadła UKS Boxing Sokółka.

   

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.