SPORTY WALKI. Gladiatorzy z Tornado w formie. Srebro i brąz w mistrzostwach Polski

DATA: 1 marca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Zawodnicy MMA Tornado Kalisz wraz z trenerem Marcinem Małeckim (drugi z lewej) na mistrzostwach Polski.

Dwa medale zdobyli w 8. Mistrzostwach Polski Jiu Jitsu no gi zawodnicy MMA Tornado Kalisz.

W Mistrzostwach Polski w Luboniu koło Poznania wystartowało ponad tysiąc zawodniczek i zawodników z Polski, ale także m.in. z Norwegii i Wielkiej Brytanii. W zawodach walczyli przedstawiciele: brazylijskiego jiu jitsu, jiu jitsu, zapasów, judo oraz sambo. W ewencie wystartowało także 8 reprezentantów MMA Tornado Kalisz: juniorów młodszych, juniorów i seniorów. Najskuteczniejsi z kaliszan okazali się juniorzy, zdobywając dwa medale. Wicemistrzem Polski w kategorii ciężkiej juniorów został uczeń SP nr 18, 16-letni Wiktor Cegła, który dopiero w walce finałowej przegrał decyzja sędziowską (remis na punkty) z ważącym 110 kg czarnoskórym Michałem Joelem z Solo Team Namysłów. - Mimo, że różnica wagi pomiędzy zawodnikami wynosiła aż 20 kg Wiktor, który jest także aktualnym brązowym medalistą w MMA juniorów młodszych bez kompleksów przystąpił do tego pojedynku - mówi Marcin Małecki, trener MMA Tornado Kalisz.

Brązowy medal dla Tornado w kat. juniorów do 71,5 kg. zdobył były karateka Jakub Kopeć, który bardzo solidnie przepracował sezon przygotowawczy do tej imprezy a już w ubiegłym roku meldował się tuż za podium na imprezach najwyższej rangi. Uczeń II LO w Kaliszu wygrał na punkty i przez poddanie swojej walki eliminacyjnej, ulegając tylko późniejszemu zwycięzcy tych zawodów. W kategorii tej startowali także dwaj inni reprezentanci MMA Tornado Kalisz: Dawid Królak i Bartosz Śmietański. Obaj, utytułowani już młodzi zawodnicy nie przepracowali jednak z różnych względów odpowiednio sezonu zimowego czego efektem były przegrane na punkty walki eliminacyjne.

W juniorach młodszych w kadrze Tornado znalazł się również Jakub Szymkowiak. Był to jednak dla niego start na przetarcie i zdobycie doświadczenia turniejowego. - Kuba przegrał na punkty swoją walkę z mocniejszym rywalem - relacjonuje trener Małecki. Warto dodać, że podczas zawodów młodych zawodników z Tornado zapaśniczo i parterowo rozgrzewał kaliski profesjonalny zawodnik MMA, Norbert Wątrobski.

Bardzo dobrze w imprezie zaprezentował się 17-letni Sebastian Kużmiński, który rywalizował już w kat. seniorów. - Sebastian dotarł aż do 1/4 finałów i po mocno kontrowersyjnej decyzji sędziów, uległ 23-letniemu rywalowi z Wrocławia - twierdzi szkoleniowiec MMA Tornado Kalisz. - Szkoda bo byłby trzeci medal dla Kalisza. W kategorii seniorów wyższych pasów startowali także Robert Paluszczak i Jan Kaźmierczak. - Robert przegrał nieznacznie na punkty swoją walkę eliminacyjną a Janek został, niestety, zdyskwalifikowany za próbę poddania niedozwoloną na tym turnieju dźwignią na nogę - mówi trener Małecki. - Kaźmierczak walczył w tej walce z ubiegłorocznym medalistą tej imprezy i jak się okazało, późniejszym Mistrzem Polski 2018. Poziom 8. Mistrzostw Polski dla graplerów był jeszcze wyższy niż rok temu. Tak więc dwa medale dla Tornado bardzo cieszą, tym bardziej, że rok temu był to tylko jeden brązowy medal dla zawodników MMA Tornado Kalisz - kończy trener Małecki.