AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

FERIE. Udane zimowisko dzieci z powiatu kaliskiego

DATA: 5 marca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Nauka jazdy na nartach, zabawy na śniegu, zwiedzanie krakowskiej starówki oraz królewskiego Wawelu, to tylko niektóre atrakcje w jakich uczestniczyły dzieci z powiatu kaliskiego spędzające ferie w Cichem koło Zakopanego. Wypoczynek zorganizowało już po raz kolejny Stowarzyszenie KALISZ XXI.

  Pogoda była idealna, trochę mrozu, śnieg, trochę słońca. Dzięki takiej aurze udało się nam zrealizować nasze plany. Przede wszystkim naukę jazdy na nartach. Ci co po raz pierwszy założyli narty, pod okiem instruktorów zakończyli swoją przygodę zjeżdżając samodzielnie ze stoku. Kto już potrafił jeździć samodzielnie przez trzy dni mógł ćwiczyć do woli swoje umiejętności – powiedziała Żaneta Lasiecka–Stodolna, koordynatorka obozu w Cichem.

  Uczestnicy zwiedzali Zakopane, przeszli szlakiem papieskim z Zębu przez Gubałówkę do Zakopanego, a będąc dwa dni w Krakowie zwiedzili komnaty królewskie na Wawelu, tamtejszą Katedrę, a także wystawę ,,Wawel zaginiony” opowiadających o najstarszych dziejach królewskiej siedziby i nowopowstałe Centrum Jana Pawła II.

  Założeniem organizowanych przez Stowarzyszenie KALISZ XXI obozów i kolonii jest zapoznawanie się z historią okolic w których przebywamy, zwiedzanie najciekawszych miejsc, a przede wszystkim dużo ruchu i jak najmniej telewizji. Jednym z istotnych elementów wypoczynku jest promocja zachowań prozdrowotnych, stąd też nacisk na piesze wycieczki czy też naukę jazdy na nartach – wyjaśnia Żaneta Lasiecka–Stodolna.

  Tegoroczny wyjazd do Cichego mógł się odbyć dzięki środkom pozyskanym z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w ramach realizacji programu promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej dla dzieci rolników. W organizację wypoczynku włączyły się także Bank Spółdzielczy Ziemi Kaliskiej i Starostwo Powiatowe w Kaliszu.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.