AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PŁYWANIE. W drodze do Glasgow

DATA: 7 marca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Kaliski pływak Bartosz Piszczorowicz znalazł się w gronie najlepszych polskich zawodników, którzy otrzymają ministerialne na zawody. W kadrze jest także inna kaliszanka, Alicja Tchórz.

  Wychowanek sekcji pływackiej KKS-u, reprezentujący obecnie barwy warszawskiego klubu UKS G-8 Bielany, zapracował na to wyróżnienie ubiegłorocznymi osiągnięciami na najważniejszych juniorskich imprezach. Doskonałe starty na krajowych pływalniach, okrasił zdobyczami na arenie międzynarodowej. W Indianapolis w USA, wraz z kolegami z kadry narodowej wywalczył wicemistrzostwo świata juniorów w sztafecie 4x100m stylem dowolnym. 

  Dołożył do tego złoty i dwa brązowe medale także w sztafetach, podczas mistrzostw Europy juniorów w izraelskiej Netanji. To właśnie dzięki tym osiągnieciom spełnił warunki określone przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i będzie mógł otrzymać dofinansowaniena przygotowania do imprez mistrzowskich w 2018 roku.

  Skład beneficjentów ministerialnego wsparcia został zatwierdzony podczas spotkania trenerów z prezesem Polskiego Związku Pływackiego, Pawłem Słomińskim. Nazwisko Bartosza Piszczorowicza figuruje na liście w doborowym  towarzystwie, obok największych gwiazd polskiego pływania, m.in. kaliszanki Alicji Tchórz Radosława Kawęckiego - medalistówu biegłorocznych mistrzostw Europy na krótkim basenie, Wojciecha Wojdaka- jedynego polskiego medalistyzeszłorocznych mistrzostw świata na basenie 50-metrowym i Konrada Czerniaka.

  Teraz Bartek Piszczorowicz wraz z innymi kadrowiczami będzie trenować w tureckim Belek-Antalya, jednym z najlepszych ośrodków pływackich w Europie. Druga grupa, w której składzie znajdzie się m.in. Alicją Tchórz  trenować będzie na Teneryfie. Najważniejszą tegoroczną imprezą są dla polskich pływaków mistrzostwa Europy seniorów na basenie 50-metrowym, które odbędą się w dniach 3-9 sierpnia w Glasgow. 

  (jav, kz)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.