AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PAWLICZAK: Polityczna zemsta i eliminacja konkurencji

DATA: 10 marca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Karolina Pawliczak

  - Zaplanowana, polityczna akcja, która ma na na celu eliminację konkurencji - była wiceprezydent Kalisza Karolina Pawliczak komentuje swoje odwołanie.

  O swoim odwołaniu dowiedziałam się z mediów. Prezydent nie znalazł czasu, aby poinformować mnie o tym osobiście. Jestem zaskoczona decyzją Grzegorza Sapińskiego, chociaż dzisiaj z perspektywy czasu widzę wyraźnie, że decyzja o odwołaniu mnie z funkcji wiceprezydenta nie była spontaniczna i że przygotowywał się do niej od wielu miesięcy. 

  Chcę podziękować wspaniałym ludziom, z którymi przez trzy lata miałam przyjemność współpracować – mam na myśli pracowników z Urzędu Miasta, ale również instytucje i stowarzyszenia, z którymi podczas 3-letniej działalności zmieniałam Kalisz na lepsze. Paradoksalnie, to właśnie Wasza praca przyczyniła się najmocniej do dzisiejszych zmian. To właśnie dzięki Wam, udało się naprawić katastrofalną sytuację mieszkaniową w Kaliszu, to dzięki Wam poradziliśmy sobie doskonale z wdrożeniem programu 500 +, to dzięki Wam uratowane zostało zdrowie wielu mieszkańców, którzy podczas naszych działań spod znaku projektu ,,Zdrowy Kalisza" podjęli badania profilaktyczne. I mam prawo podejrzewać, że właśnie nasze wspólne sukcesy sprawiły, że zostałam dzisiaj odwołana.

  Moje zaskoczenie jest tym większe, że Grzegorz Sapiński sam w jednym z wywiadów podkreślił, że ocenia moją pracę pozytywnie. Z tych słów można zatem wnioskować, że byliśmy zbyt dobrzy w tym, co robiliśmy. Nie mam też najmniejszych wątpliwości, że brak zgody Rady Miasta na głosowanie w sprawie włączenia w granice Kalisza całej gminy Żelazków, był tylko irracjonalnym pretekstem do podjęcia decyzji, które nie ukrywam, były dla mnie zaskoczeniem.

  Podkreślam, że jako SLD rownież jesteśmy za poszerzeniem granic miasta, ale w rozsądny i odpowiedzialny sposób. Nie mogliśmy pozwolić na robienie z kaliskiego samorządu groteski, ani forum prywatnych konfliktów prezydenta i wójta Żelazkowa. Należało zatrzymać to szaleństwo.

  Warto przy okazji dodać, iż wbrew temu co utrzymuje prezydent Sapiński, takie czy inne głosowanie w sprawie łączenia Kalisza z Żelazkowem nie ma absolutnie żadnego wpływu na kształt kolejnych wyborów, liczbę wybieranych radnych czy wiceprezydentów.

  Swoje odwołanie traktuję jako akt politycznej zamsty. Nie zamierzam jednak zwoływać znajomych, by organizowali pikietę pod hasłem, ,,Wszystkich nas nie zwolnicie", które jest dobrze znane Grzegorzowi Sapińskiemu. Nie będę również pielgrzymować do kaliskich redakcji i użalać się nad sobą, chociaż nie ukrywam, że jest mi po ludzku przykro.

  Umawialiśmy się, że przez cztery lata będziemy wspólnie działać na rzecz mieszkańców Kalisza i to działanie zawsze było dla mnie priorytetem. Dzisiaj widzę, że dla Grzegorza Sapińskiego – niekoniecznie.

  Karolina Pawliczak

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.