PIŁKA NOŻNA (VIDEO). Mamy nowy stadion! Bałtyk pokonany

DATA: 12 marca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Radość piłkarzy KKS-u po zdobyciu drugiego gola. Fot. Karina Zachara.

Trzy punkty zdobyli na inaugurację rundy wiosennej w III lidze piłkarze KKS-u Kalisz. Na trybunach podczas otwarcia stadionu przy ul. Łódzkiej zjawiło się ponad 3 tys. kibiców. Obejrzyj gole z tego meczu.

Otwarciu zmodernizowanego stadionu przy ul. Łódzkiej, który ma służyć piłkarzom i lekkoatletom towarzyszyła uroczysta oprawa. Otwarcia dokonał prezydent Grzegorz Sapiński, a symboliczne pierwsze podanie wykonali byli piłkarze kaliskich klubów: Jerzy Piotrowicz, Krzysztof Pawlak i Arkadiusz Kranc. Początek spotkania należał do gości, ale celne strzały Adama Dudy i Mateusza Kuzimskiego z bliskiej odległości wybronił Oskar Pogorzelec. KKS rozkręcał się jednak z minuty na minutę i stwarzał coraz groźniejsze sytuacje pod bramką Bałtyku. W 31 min. padł pierwszy gol dla kaliskiego zespołu. Do podania Roberta Tunkiewicza z głębi pola wystartował Łukasz Żegleń, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości Michałem Bartkowiakiem został sfaulowany przez niego. Poszkodowany sam podszedł do karnego i po jego celnym strzale było 1:0 dla KKS-u. Do przerwy więcej goli już nie padło, ale sędział musiał aż cztery razy przerywać to spotkanie, gdyż szalikowcy KKS-u odpalili race na trybunie głównej, a nad murawą pojawił się, uniemożliwiający grę, dym.

W drugiej połowie Bałtyk dążył do zdobycia wyrównującego gola, ale świetnie w bramce gospodarzy spisywał się Pogorzelec. W 67 min. było już 2:0 dla KKS-u. Z rzutu wolnego piłkę w kierunku bramki Bałtyku posłał Łukasz Grabowski. Ta przeszła przez obrońców i zaskoczonego bramkarza gości i wpadła do siatki. Pod koniec spotkania goście zdobyli kontaktowego gola. Po dośrodowaniu z rogu najwyżej w polu karnym KKS-u do piłki wyskoczył Przemysław Kostuch i skierował ją do siatki gospodarzy.

Oprócz spotkania KKS-u z Bałtykiem w sobotę odbył się tylko jeszcze jeden mecz 18. kolejki III ligi, w którym Pogoń II Szczecin pokonała Centrę Ostrów 1:0. Po wygranej z Bałtykiem KKS przesunął się na czwarte miejsce w tabeli. W najbliższą sobotę kaliszanie zmierzą się na wyjeździe z Polonią Środa Wlkp.

KKS Kalisz - Bałtyk Gdynia 2:1 (1:0)

Bramki: Łukasz Żegleń 31 k, Łukasz Grabowski 67 – Przemysław Kostuch 88.

KKS: Pogorzelec - Palat, Lis, Gawlik, Grabowski - Ciesielski (87 Stojczew), Tunkiewicz, Domagalski, Kowalski (58 Chojnacki) - Żegleń (68 Nnamani), Jankowski.

Bałtyk: Bartkowiak - Kołodziejski (75 Klecha), Duszkiewicz, Kostuch, Szur - Kuzimski (66 Rychłowski), Czerwiński, Letniowski, Marczak, Kochanek - Duda.

Żółte kartki: Kowalski, Żegleń, Palat, Tunkiewicz, Grabowski, Ciesielski, Nnamani (KKS)

Sędziowali: Karol Kobędza oraz Dariusz Orzechowski i Patryk Gryckiewicz (Toruń)