AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

GRODZIŃSKI: Zmienić kierownika kaliskiego schroniska dla zwierząt

DATA: 12 marca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Radny Dariusz Grodziński

  Kaliska Platforma Obywatelska krytykuje działalność Schroniska dla zwierząt i domaga się odwołania kierownika placówki.

  Radni Platformy przygotowali w tej sprawie interpelację do prezydenta Grzegorza Sapińskiego.

  "Od momentu powołania na stanowisko obecnego kierownika schroniska dla zwierząt lawinowo narastają problemy zarówno z ofiarną służbą wolontariuszy jak i dostępnością adopcji bezdomnych zwierząt.

  Sprawę wielokrotnie próbowaliśmy rozwiązać m.in. poprzez mediacje radnego Eskana Darwicha, poprzez rozmowy i negocjacje, próby pogodzenia środowiska czy zachęcenia do adopcji zwierząt, interpelowaliśmy w tej sprawie do Pana wielokrotnie.

  Sam pełniąc funkcję dyrektora Centrum Kultury i Sztuki zaproponowałem Panu Kierownikowi aby przy okazji 50. urodzin „Reksia” w Kinie Centrum i na placu CKiS zaprezentował schronisko razem z wolontariuszami i aktywnie promował adopcje zwierząt wśród przybyłych rodziców z dziećmi. Miało to ich zjednoczyć i być przyczynkiem do naprawy sytuacji. Nic z tego nie wyszło, a zaangażowanie kierownictwa schroniska oceniam jako karykaturalnie małe.

  Żadne działania nie pomogają uzdrowić sytuacji a z kolejnych źródeł i od kolejnych osób dowiaduję się, że problemy ze współpracą wolontaryjną i dostępnością adopcji wciąż narastają. Wobec powyższego czas na zdecydowane decyzje personalne. Niniejszym wnoszę o jak najszybsze rozwiązanie umowy o pracę z obecnym kierownikiem schroniska dla zwierząt a w okresie wypowiedzenia o rozpisanie konkursu, ze szczególnym uwzględnieniem oceny umiejętności budowania sieci wolontariatu i aktywnej pomocy w adopcji zwierząt."

  Dariusz Grodziński

  Klub Radnych PO

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.