AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SIATKÓWKA. Półfinał dla Energi. Teraz Solna albo Joker

DATA: 13 marca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Siatkarki Energi MKS awansowały do półfinału I ligi. W Tarnowie wspierali ich kaliscy kibice.
  Siatkarki Energa MKS Kalisz awansowały do półfinału play-off I ligi. W nim zmierzą się ze zwycięzcą pary Solna Wieliczka - Joker Świecie.

  Kaliszanki w ćwierćfinale zmierzyły się z Azotami Tarnów i o dziwo miały bardzo ciężką przeprawę z tym zespołem. W pierwszym meczu w ubiegłym tygodniu przegrały w Arenie 2:3, a w drugim pokonały Azoty 3:2. Na kolejne mecze w Tarnowie jechały więc z duszą na ramieniu. W sobotę odbyła się trzecia konfrontacja tych drużyn i znów po ciężkim boju wygrały ją siatkarki MKS-u 3:2. Po trzech spotkaniach prowadziły w meczach 2:1. Awans podopieczne trenerów Wiktorowicza i Przybylskiego przypięczętowały w czwartym meczu, w którym zagrały dopiero tak jak oczekują od nich kibice. Przyjezdne w pierwszej partii prowadziły 20:16, a całość wygrały 25:22. W drugiej siatkarki z Kalisza jeszcze lepiej zagrały i wygrały 25:16. W trzeciej miejscowe szybko odskoczyły na 7:3. Trener Wiktorowicz poprosił wtedy o przerwę, która pomogła jego podopiecznym. Kaliszanki szybko odrobiły straty, a po ataku Ivany Isailović ze środka zrobiło się 12:11 dla MKS-u. Potem przyjezdne poszły za ciosem i w końcówce prowadziły 23:19. Decydujący punkt zdobyła Ewelina Janicka, popisując się świetnym blokiem. MVP spotkania została rozgrywająca Sylwia Kucharska. MKS, przy dopingu kibiców z Kalisza, wygrał czwarty mecz 3:0, a całą rywalizację 3:1 i awansował do półfinałów I ligi.

  W półfinale kaliszanki zmierzą się ze zwycięzcą pary Solna Wieliczka-Jokera Świecie. Decydujące spotkanie odbędzie się w środę, 14 marca. Z kolei drugą parę utworzą: faworyt rozgrywek Wisła Warszawa i zwycięzca rywalizacji Energetyk Poznań - Radomka Radom (po dwóch meczach Energetyk prowadzi 2:0, a trzecie spotkanie tych drużyn odbędzie się w Poznaniu w najbliższą środę). Zwycięzcy par półfinałowych zagrają potem w finale I ligi. Z kolei zwycięzca I ligi rozegra następnie jeszcze baraż o wejście do żeńskiej ekstraklasy z 12 zespołem LSK. Droga do ekstraklasy jest więc jeszcze długa.

  (jav)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.