SIATKÓWKA. Krok do finału. Energa wygrała z Solną

DATA: 18 marca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Siatkarki Energi MKS wygrały pierwszy mecz z Solną Wieliczka.

Pierwszy krok w stronę finału I ligi zrobiły siatkarki Energi MKS Kalisz. W niedzielę wieczorem pokonały na wyjeździe Solną Wieliczka 3:1.

W półfinałach rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw, a w niedzielę odbyło się pierwsze spotkanie Solnej z MKS-em. W pierwszym secie w końcówce kaliszanki prowadziły 22:21, ale na przewagi wygrał ją zespół z Wieliczki 26:24. W drugiej partii przyjezdne zagrały dużo lepiej i wygrały do 21. Trzecia była bardzo zacięta i rozstrzygnęła się w końcówce, a kaliszanki zwyciężyły 25:23. W czwartym secie na początku prowadziły miejscowe, ale później siatkarki MKS-u, dzięki świetnej grze Eweliny Janickiej i jej koleżanek z drużyny, wyrównały i wygrały czwartą partię do 18, a całe spotkanie 3:1. Mecz w Wieliczce obserwowała spora grupa kibiców kaliskiej drużyny, którzy jeżdżą na wyjazdowe spotkania naszych siatkarek tak jak kiedyś jeździli po Polsce na Augusto i Calisię.
    Teraz rywalizacja przeniesie się do Kalisza. Drugi mecz tych drużyn odbędzie się w hali Arena, w sobotę 24 marca. Ewentualne, trzecie spotkanie w przypadku zwycięstwa Solnej przewidziano w niedzielę, 25 marca. Zwycięzca tej pary zmierzy się z wygranym z drugiego półfinału Wisła-Energetyk. W nim rywalizacja rozpocznie się dopiero 24 marca. Dziś rozstrzygnęło się kto spadnie w tym sezonie z I ligi. Są to ekipy AZS-u Warszawa i Uni Opole.

II runda play-off I ligi
    o miejsca 1-4 (do 2 zwycięstw)
    I półfinał
    Energetyk Poznań - Wisła Warszawa (24 marca)
    Wisła Warszawa - Energetyk Poznań (28 marca)
    II półfinał
    Solna Wieliczka - MKS Kalisz 1:3 (26:24, 21:25, 23:25, 18:25)
    MKS Kalisz - Solna Wieliczka (24 marca)
    Zwycięzcy półfinałów zagrają w finale I ligi (tym razem do 3 zwycięstw). Zwycięzca ligi zagra później w barażu o awans do ekstraklasy z 12 zespołem LSK.

o miejsca 5-8 (do 2 zwycięstw)
    AZS Politechniki Śl. Gliwice - Radomka Radom (24 marca)
    Radomka Radom - AZS Politechniki Śl. Gliwice (7 kwietnia)