SZTUKI WALKI. Puchar Wielkopolski w MMA

DATA: 19 marca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Trener Marcin Małecki (drugi z prawej) podczas mistrzostw wraz z zawodnikami Tornado.

Cztery medale w formule MMA i dwa medale w BJJ w Pucharze Wielkopolski zdobyli zawodnicy Tornado Kalisz.

W Pucharze Wielkopolski Amatorskiej LIGI MMA wystartowało ponad 160 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Najskuteczniejszym z zawodników MMA Tornado okazał się debiutujący w formule MMA i mający niebieski pas brazylijskiego jiu jitsu 21-letni Robert Paluszczak. Kaliszanin wygrał tego dnia wszystkie trzy walki i zdobył Puchar Wielkopolski w MMA seniorów do 93 kg. - Robert pomimo zmęczenia walkami w klatce dołożył także srebro w brazylijskim jiu jitsu wyższych pasów - mówi Marcin Małecki, trener Tornado Kalisz.

Kolejny medal, w tym złoty, należał do 16-letniego ucznia SP 18 w Kaliszu, Wiktora Cegły. To aktualny brązowy medalista Mistrzostw Polski w MMA kadetów i srebrny medalista MP 2018 juniorów w BJJ. Tym razem zwyciężył w kategorii juniorów wagi ciężkiej MMA +93 kg. - Medal tym cenny, gdyż Wiktor był dużo lżejszy od swoich przeciwników ale wykorzystał już skutecznie rozwijane umiejętności bokserskie a nie tylko w BJJ - twierdzi trener Małecki. Srebro i brąz dla Kalisza w MMA w kategorii do 77 kg. zawodników walczących już zawodowo, zdobyli Norbert Wątrobski i Grzegorz Dopieralski.

Czwarte miejsce w MMA juniorów do 66 kg zdobył Jakub Kopeć. 17-letni uczeń II LO w Kaliszu wygrał co prawda szybko przed czasem walkę eliminacyjną. Ale w strefie medalowej popełnił błąd w parterze i musiał odklepać dźwignię na staw łokciowy. Tym samym tracąc szansę na brązowy medal Pucharu Wielkopolski w MMA. Ostatni brązowy krążek dla podopiecznych Marcin Małeckiego dołożył w BJJ gi seniorów i juniorów do 77 kg 16-letni Dawid Królak.

W Pucharze Wielkopolski Amatorskiej LIGI MMA wystartowało ponad 160 zawodniczek i zawodników z całego kraju.