AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

URODZINY. Sto lat Bronku!

DATA: 21 marca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Bronek Krakus obchodził 19 marca 75 urodziny. Fot. starostwo powiatowe w Kaliszu.

  75-urodziny obchodził 19 marca Bronisław Krakus, najsłynniejszy kolarz powiatu kaliskiego i zasłużony działacz KTK Kalisz.

  Bronek Krakus przez całe swoje życie związany jest z kaliskim kolarstwem i kaliskim sportem. Jest wieloletnim i niestrudzonym propagatorem kolarstwa, organizatorem sztafet cyklistów i wyścigów rowerowych oraz działaczem KTK Kalisz. - Bronek jest wspaniałym człowiekiem z ogromnym poczuciem humoru, naszym ,,Zasłużonym dla Powiatu Kaliskiego'' Wielkopolskim Seniorem. Takie osoby są żywą historią i kopalnią wiedzy dla nas - mówi Krzysztof Nosal, Starosta Kaliski, który złożył urodzinowe życzenia jubilatowi.

  Jubilat od wielu lat wraz z Powiatem Kaliskim organizuje Samorządowe Pielgrzymki Rowerowe do Częstochowy, gdzie jeździ co roku również reprezentacja Gminy Czajków z wójtem Henrykiem Plichtą na czele i tej reprezentacji również nie zabrało na urodzinach. Jest również organizatorem zimowych Wielkoorkiestrowych Sztafet Cyklistów i Woodstockowych Sztafet Cyklistów, które czasem w mrozie i po śniegu jadą z Kalisza do Warszawy.

  Podczas urodzin nie zabrakło jubileuszowego tortu z napisem 75, pamiątkowych życzeń i kosza słodyczy od Jutrzenki Colian i prezesa Jana Kolańskiego. - Dziękuję serdecznie za wszystkie życzena i oznaki sympatii, chciałbym do 100 lat jeździć z wami na rowerze w sztafetach i na rajdach - powiedział wzruszony dostojny jubilat. 

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.