PIŁKA RĘCZNA. Azoty wygrały w Arenie. MKS nadal czwarty

DATA: 21 marca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Kaliszanie przegrali w środę z Azotami w Arenie. Fot. Karina Zachara.

Porażkę 30:34 w środowym meczu z Azotami Puławy zanotowali piłkarze ręczni Energi MKS Kalisz.

Początek spotkania należał do Azotów, które prowadziły 9:3. Kaliszanie nawet nieźle grali w obronie, ale fatalnie spisywali się w ataku. Na szczęście, goście też zaczęli popełniać błędy w ataku a świetnie w kaliskiej bramce spisywał się Łukasz Zakreta

Gospodarze doszli Azoty na dwie bramki (było 9:11), ale potem dwie bramki z rzędu zdobyli znów puławianie. W 18 min. Azoty prowadziły 11:7. Końcówka pierwszej połowy to dominacja gości, w barwach których pierwsze skrzypce grał bramkarz Wadim Bogdanow. W 24 min. Azoty wygrywały 14:8, a na przerwę goście schodzili prowadząc 16:10.

W drugiej połowie goście kontrolowali przebieg poczynań na parkiecie. W 37 min. było 21:13 dla Azotów, a w 53 min. 29:23. W końcówce gospodarze zniwelowali straty do trzech bramek, ale ostatecznie goście wygrali w środę w Arenie 34:30.

Po środowej porażce szczypiorniści Energi MKS-u mają nadal trzy punkty straty do zajmującej trzecie miejsce w tabeli Gwardii Opole. Kolejne spotkanie ligowe kaliszanie rozegrają w wielką sobotę na wyjeździe z KPR Legionowo (godz. 13.00).