SIATKÓWKA. Energa w finale!

DATA: 25 marca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Kaliszanki awansowały do finału I ligi. Fot. Karina Zachara.

Siatkarki Energi MKS Kalisz awansowały do finału pierwszej ligi. Zagrają w nim najprawdopodobniej z Wisłą Warszawa.

Kaliszanki w sobotę wygrały rewanżowe spotkanie z Solną Wieliczka 3:1. Łatwo jednak nie było. Pierwsza partia przebiegała pod dyktando kaliskiej drużyny, które prowadziła 10:6, a potem 21:15, by wygrać 25:22.
    Drugi set był dużo bardziej zacięty i gospodynie dopiero w końcówce objęły prowadzenie 21:20 (wcześniej Solna prowadziła 18:20). Kaliszanki miały później setbola przy stanie 24:21, ale Solna się nie poddała doprowadzając do stanu na przewagi. Na szczęście, w decydującym momencie sprawy w swoje ręce wzięła Natalia Sroka, która mocnym zbiciem zdobyła 26 zwycięski punkt dla naszej drużyny.
    W trzeciej partii, uśpione prowadzaniem w setach 2:0 kaliszanki zagrały słabo. Konfrontacja rozpoczęła się od prowadzenia Solnej 6:0, która nie oddała już w tej partii prowadzenia do końca. Solna wygrała tego seta 25:14 i zrobiło się trochę nerwowo. Tym bardziej, że w czwartej partii przeciwniczki wygrywały już 18:14. Podopieczne trenerów Wiktorowicza i Przybylskiego pokazały jednak charakter i powalczyły o wygraną w całym spotkaniu. MKS zwyciężył w czwartej partii 26:24, a w drugim meczu 3:1.
    Energa wygrała półfinał z Solną Wieliczka 2:0 i awansowała do finału I ligi. W nim zagra najprawdopodobniej z Wisłą Warszawa, która pokonała w pierwszym półfinale Energetyka Poznań 3:0. Pierwsze mecze finału play-off I ligi rozegrane zostaną za dwa tygodnie. Mistrz rozgrywek zmierzy się później w barażach o ekstraklasę z 12. zespołem Ligi Siatkówki Kobiet.

Energa MKS Kalisz - 7R Solna Wieliczka 3:1 (25:22, 26:24, 14:25, 26:24)

Energa MKS: Kucharska, Dybek, Janicka, Łukasiewicz, Sroka, Isailović oraz Bulbak (l), Głowiak (l), Widera, Raczyńska, Wawrzyniak, Andrzejczak, Nazarenko.
    Solna: Monnakmae, Grabka, Pelc, Ząbek, Gawlak, Skiba oraz Bąkowska (l), Michalewicz, Jagodzińska, Sowisz, Szostok.