PŁYWANIE. Złota Julia na Cyprze

DATA: 27 marca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Dwa złote medale podczas wielomeczu na Cyprze zdobyła pływaczka kaliskiego KKS-u, Julia Maik.

Zawody odbyły się w miniony weekend w Limassol na Cyprze, a rywalizowali w nich reprezentanci jedenastu państw: Polski, Brazylii, Bułgarii, Grecji, Izraela, Słowenii, Szwajcarii, Turcji, Portugalii, Ukrainy i Cypru (dziewczęta z roczników 2003-2004 i chłopcy z roczników 2002-2003). Kadra biało-czerwonych, licząca 21 zawodniczek i zawodników,  spisała się fantastycznie i spora w tym zasługa utalentowanej pływaczki KKS-u.

W sobotę, pierwszego dnia zawodów Julia w wyścigu sztafetowym na dystansie 4x200m stylem dowolnym wywalczyła wspólnie z koleżankami z reprezentacji złoty medal. Polki płynące w składzie: Aleksandra Knop, Julia Maik, Daria Zielińska i Marta Klimek popłynęły w rewelacyjnym czasie 8:35.49, będącym zarazem nowym rekordem Polski 15-latek. Po kolejne złoto polska sztafeta, w której składzie obok Julii Maik popłynęły też Marta Klimek, Maria Murawska i Aleksandra Knop, sięgnęła w niedzielę, tym razem na dystansie 4x100m stylem dowolnym. Rezultat (3:55,92) okazał się najlepszym czasem w historii mitingu. Wynik Julii (58,96) to drugi czas polskiej sztafety i jednocześnie nowa „życiówka” reprezentantki Kalisza. Podopieczna trenera Dominika Grudzińskiego dobrze radziła sobie także w startach indywidualnych, poprawiając rekordy życiowe.

W sumie biało-czerwoni zdobyli na Cyprze 22 medale, w tym 12 złotych. W klasyfikacji punktowej z łączną sumą 327,5 pkt nie mieli sobie równych. Drugich w zestawieniu Ukraińców wyprzedzili o ponad pięćdziesiąt „oczek” (277 pkt). Trzecią lokatę zajęli Grecy (268 pkt).