AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PŁYWANIE. Złota Julia na Cyprze

DATA: 27 marca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Dwa złote medale podczas wielomeczu na Cyprze zdobyła pływaczka kaliskiego KKS-u, Julia Maik.

  Zawody odbyły się w miniony weekend w Limassol na Cyprze, a rywalizowali w nich reprezentanci jedenastu państw: Polski, Brazylii, Bułgarii, Grecji, Izraela, Słowenii, Szwajcarii, Turcji, Portugalii, Ukrainy i Cypru (dziewczęta z roczników 2003-2004 i chłopcy z roczników 2002-2003). Kadra biało-czerwonych, licząca 21 zawodniczek i zawodników,  spisała się fantastycznie i spora w tym zasługa utalentowanej pływaczki KKS-u.

  W sobotę, pierwszego dnia zawodów Julia w wyścigu sztafetowym na dystansie 4x200m stylem dowolnym wywalczyła wspólnie z koleżankami z reprezentacji złoty medal. Polki płynące w składzie: Aleksandra Knop, Julia Maik, Daria Zielińska i Marta Klimek popłynęły w rewelacyjnym czasie 8:35.49, będącym zarazem nowym rekordem Polski 15-latek. Po kolejne złoto polska sztafeta, w której składzie obok Julii Maik popłynęły też Marta Klimek, Maria Murawska i Aleksandra Knop, sięgnęła w niedzielę, tym razem na dystansie 4x100m stylem dowolnym. Rezultat (3:55,92) okazał się najlepszym czasem w historii mitingu. Wynik Julii (58,96) to drugi czas polskiej sztafety i jednocześnie nowa „życiówka” reprezentantki Kalisza. Podopieczna trenera Dominika Grudzińskiego dobrze radziła sobie także w startach indywidualnych, poprawiając rekordy życiowe. 

  W sumie biało-czerwoni zdobyli na Cyprze 22 medale, w tym 12 złotych. W klasyfikacji punktowej z łączną sumą 327,5 pkt nie mieli sobie równych. Drugich w zestawieniu Ukraińców wyprzedzili o ponad pięćdziesiąt „oczek” (277 pkt). Trzecią lokatę zajęli Grecy (268 pkt). 

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.