AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SAMORZĄD. Mniejsze prezydium rady miasta. Wiceprzewodniczący Edward Prus odwołany

DATA: 30 marca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Edward Prus nie jest już wiceprzewodniczącym rady miasta Kalisza. Za jego odwołaniem głosowało 15 z 21 radnych. 

  Burzliwa i rekordowo długa była jubileuszowa 50. sesja Rady Miasta Kalisza. Najpierw przez kilka godzin radni uchwalali porządek obrad i spierali się o procedury. Po ponad półtoragodzinnej przerwie do planu obrad dołaczono dodatkowe punkty: Zmiany w uchwale budżetowej oraz odwołanie z funkcji wiceprzewodniczącego Edwarda Prusa.
  Wnioskowana zmiana ma na celu wygenerowanie oszczędności w ramach funkcjonowania Rady Miejskiej Kalisza – czytał w uzasadnieniu uchwały przewodniczący Andrzej Plichta.

  Wynagrodzenie wiceprzewodniczącego to około 2400 zł na rękę.

  Stanowisko Edwarda Prusa starał się wybronić prezydent Grzegorz Sapiński, mówiąc o... jego zasługach dla piłki ręcznej. - Powinniśmy się podpisać pod wnioskiem dla Pana Prusa, żebyśmy zrobili go zasłużonym dla Miasta Kalisza, a nie pisali wniosek o odwołanie go. (…) Apeluję do państwa, jeżeli macie w sobie choć odrobinę obiektywizmu, nie idźcie w tę stronę, bo naprawdę to nie będzie o was dobrze świadczyć – mówił prezydent.

  Za odwołaniem Edwarda Prusa zagłosowało 15 z 21 radnych. Swoje stanowiskach w komisjach stracili również przedstawiciele klubu "Tak dla Kalisza" - Magdalena Spychalska, Piotr Lisowski i Małgorzata Zarzycka

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.