AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. Baraże z Zagłębiem?

DATA: 3 kwietnia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Bartłomiej Jaszka wraz z Zagłębiem Lubin zjawi się w Arenie na spotkaniach barażowych o wejście do ćwierćfinału.

  Z Zagłębiem Lubin zagrają najprawdopodobniej ćwierćfinałowe baraże szczypiorniści Energi MKS Kalisz.

  Kaliszanie są obecnie na czwartym miejscu w grupie pomarańczowej. Nie zmieniła tego ich ostatnia porażka ligowa, kiedy to w wielką sobotę przegrali niespodziewanie na wyjeździe z KPR Legionowo. Zagłębie plasuje się na piątej pozycji w grupie granatowej.

  Do końca rundy zasadniczej pozostała jedna kolejka i mecze zaległe. MKS zagra jeszcze na wyjeździe z Orlenem Płock (zaległy) oraz MMTS Kwidzyn. Pierwszy z tych meczów odbędzie się 11 kwietnia, a drugi 15 kwietnia. W przypadku zwycięstw, choć wygrać na parkiecie w Płocku będzie niezmiernie trudno, podopieczni trenera Pawła Ruska mogą zająć jeszcze trzecie miejsce w swojej grupie. Muszą tylko prześcignąć Gwardię Opole, która ma ostatni mecz u siebie ze Stalą Mielec i raczej powinna go wygrać.

  Zanosi się na więc na to, że MKS zajmie po rundzie zasadniczej czwarte miejsce w grupie pomarańczowej. To oznacza, że w barażach o ćwierćfinał MP (dwumecz) zagra z piątym zespołem grupy granatowej, którym będzie Zagłębie Lubin. Do Areny przyjedzie więc ponownie ze swoim zespołem Bartłomiej Jaszka, który z MKS-em świętował awans do ekstraklasy. - Najprawdopodobniej trafimy na Zagłębie - mówi Błażej Wojtyła, prezes Energi MKS Kalisz. - To będzie bardzo ciekawa konfrontacja i liczymy na komplet widzów w Arenie

  W przypadku pokonania Zagłębia Lubin MKS trafi w ćwierćfinale MP na Vive Kielce, z którym spotkał się na inaugurację tegorocznego sezonu w PGNiG Superlidze.  

  (jav)

   

  Przedostatnia kolejka rundy zasadniczej

  KPR Legionowo - Energa MKS Kalisz 29:24 (15:12)

  KPR: Krekora – Brinovec 8, Prątnicki 5, Suliński 5, Ciok 4, Niedziółka 2, Rutkowski 2, Kacper Adamski 1, Gawęcki 1, Grabowski 1, Kowalik.

  Energa MKS: Zakreta, Jarosz – Szpera 6, Kamil Adamski 5, Drej 3, Kniaziew 3, Bałwas 2, Krycki 2, Wojdak 2, Grozdek 1, Adamczak, Bożek, Czerwiński, Klopsteg, Kobusiński, Misiejuk.

  Kary: KPR - 16 min, Energa MKS - 22 min. Czerwona kartka: Kamil Adamski (53. min, gradacja kar). Rzuty karne: KPR 4/6, Energa MKS 1/2.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.