AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA NOŻNA. KKS w półfinale Pucharu Polski. W lidze grają z Lechem

DATA: 5 kwietnia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Piłkarze KKS-u Kalisz awansowali do półfinału Pucharu Polski. Fot. Karina Zachara.

  KKS nie przegrał wiosną jeszcze meczu. Do dwóch zwycięstw ligowych i remisu dorzucił teraz wygraną w okręgowym Pucharze Polski.

  Podopieczni Piotra Morawskiego wiosną w III lidze zdobyli już siedem punktów i są w czubie tabeli. Dobrze wiedzie im się również w okręgowym Pucharze Polski, do półfinału którego awansowali w środę. Wprawdzie KKS pokonał w ćwierćfinale A-klasowy GKS Rychtal, ale w niczym nie umniejsza to sukcesu kaliskich piłkarzy.

  Jako pierwszy we wczorajszym meczu na listę strzelców wpisał się już w 4. min. Błażej Ciesielski, płaskim uderzeniem tuż przy słupku pokonując bramkarza gości. On też był współautorem gola, który padł niespełna dwa kwadranse później, gdy odbitą przez golkipera GKS-u piłkę dobił głową Łukasz Żegleń. Po przerwie Ciesielski przypomniał o sobie po raz trzeci skutecznie finalizując dobre dogranie od Christiana Nnamaniego. Kropkę nad „i” postawił w 68. minucie Miłosz Matuszewski, po podaniu z pierwszej piłki od Patryka Kieliby.

  Warto dodać, że „Trójkolorowi” radzili sobie w Rychtalu bez Mateusza Gawlika, Dominika Domagalskiego, Łukasza Grabowskiego, Radosława Łepskiego czy Tomasza Kowalskiego. Szansę zaprezentowania swoich możliwości trener Morawski dał za to młodym zawodnikom. Cały mecz rozegrał m.in. 16-letni Jakub Staszak, a w drugiej połowie pojawili się na murawie wspomniani wcześniej Matuszewski i Kieliba, co zaowocowało bramkową zdobyczą.

  W półfinale KKS zmierzy się z Jarotą Jarocin, który w środę pokonał Ostrovię Ostrów Wielkopolski 1:0. Spotkanie odbędzie się 11 kwietnia, a miejsce wyznaczy losowanie. W drugiej parze półfinałowej LKS Gołuchów zagra w Mroczeniu z miejscowym Orłem. 

  (jav, kz)

   

  1/4 Pucharu Polski na szczeblu OZPN Kalisz

  GKS Rychtal - KKS Kalisz 0:4 (0:2)
  Bramki: 1:0 Błażej Ciesielski 4. min, 2:0 Łukasz Żegleń 27. min, 3:0 Błażej Ciesielski 60. min, 4:0 Miłosz Matuszewski 68. min.

  KKS Kalisz: Cezary Osuch - Patryk Palat (55. Łukasz Maciejewski), Marcin Lis (64. Damian Matczak), Michał Grzesiek, Jakub Staszak, Robert Tunkiewicz (55. Patryk Kieliba), Tomasz Owczarek, Stayko Stoychev (80. Rafał Jankowski), Konrad Chojnacki (46. Christian Nnamani), Błażej Ciesielski, Łukasz Żegleń (46. Miłosz Matuszewski).

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.