AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SIATKÓWKA. Bemowskie Syreny na drodze MKS-u do ekstraklasy

DATA: 5 kwietnia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Z Wisłą Warszawa dwa pierwsze spotkania finału I ligi rozegrają w najbliższy weekend siatkarki Energi MKS Kalisz.

  Wisła Warszawa i Energa MKS Kalisz to dwie najlepsze drużyny rundy zasadniczej. Oba zespoły pomyślnie przebrnęły ćwierćfinałowe oraz półfinałowe boje i zgodnie z przewidywaniami znalazły się w finale w I ligi. 
  Cichymi faworytkami finałowej potyczki, która toczyć się będzie do 3 wygranych meczów są warszawianki, które nie przegrały 22 spotkań z rzędu. Energa potrafi grać jednak z Wisłą, co udowodniła pokonując w kaliskiej Arenie warszawianki 3:1. Od tego momentu Wisła nie przegrała jednak żadnego meczu. W drużynie z Warszawy występuje kilka zawodniczek, które z powodzeniem grały kiedyś w ekstraklasie, m.in. libero Magdalena Saad, przyjmująca Marta Wellna czy środkowa Katarzyna Mróz. - Pamiętajmy, że play-offy rządzą się jednak swoimi prawami - mówi Magdalena Saad, libero Wisły. - Poprzednie wyniki nie mają znaczenia. MKS Kalisz też nastawia się na zwycięstwo. To bardzo dobry rywal. - Kiedy przychodzi faza play-off to trzeba zostawić serce i duszę na boisku, jeżeli chce się wygrać - twierdzi Ivana Isailović, środkowa Energi MKS Kalisz. - Każda z naszych zawodniczek ma motywację na play-off. To najważniejszy okres sezonu i nie ma w zespole zawodniczki, która nie zagra z Wisłą na maksimum swoich możliwości.
  Tak więc finałowa potyczka, na którą czekali przez cały sezon kibice obu drużyn zapowiada się niezwykle emocjonująco. Pierwsze finałowe spotkanie Wisły z MKS-em odbędzie się w stolicy w sobotę o godz. 18.00 (hala na Bemowie). Drugie zaplanowano na niedzielę na godz. 19.00.
  Trzecie i ewentualnie czwarte spotkanie finałowe MKS-u z Wisłą odbędzie się w Kaliszu. Na razie nie wiadomo jednak kiedy i w jakiej hali, gdyż 13 i 14 kwietnia w Arenie odbywają się Targi Budowlane. - Musimy poszukać zastępczego obiektu lub zagrać mecze w Arenie w środku tygodnia, bo terminy baraży o ekstraklasę nas gonią - mówi Błażej Wojtyła, prezes Energi MKS Kalisz.
  Zwycięzca finału I ligi pomiędzy Wisłą i MKS-em zagra później w barażach o wejście do ekstraklasy z 12 zespołem Ligi Siatkówki Kobiet. Dwa pierwsze mecze barażowe odbędą się na boisku zespołu z ekstraklasy 24 i 25 kwietnia. 
   
  (jav)  
   
  Finał I ligi: Wisła Warszawa - Energa MKS Kalisz
  7 marca: Wisła Warszawa - MKS Kalisz 18.00
  8 marca: Wisła Warszawa - MKS Kalisz 19.00
  MKS Kalisz - Wisła Warszawa 14 i 15 marca
   
  Baraże o wejście do ekstraklasy: zwycięzca I ligi - 12 zespół LSK
  24 i 25 kwietnia: mecze na boisku drużyny LSK
  28 i 29 kwietnia: trzeci i ewentualnie czwarte na parkiecie zwycięzcy I ligi
  2 maja: ewentualnie piąte decydujące starcie na parkiecie ekipy z ekstraklasy  

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.