AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MOTORYZACJA. Premiera nowego Volvo V60 w salonie Volvo Car Kalisz

DATA: 6 kwietnia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Świetne proporcje, inteligentne rozwiązania techniczne i najlepsze skandynawskie poczucie luksusu - w salonie Volvo Car Kalisz zaprezentowano najnowszy model V60.

  Nowe Volvo V60 to wszechstronne, rodzinne kombi stworzone z myślą o radości życia. Pierwszą wersje V60 zaprezntowano po raz pierwszy podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu 2010 roku. Teraz przyszedł czas na rewolucyjne zmiany.

  Zaprezentowany w salonie w Ociążu najnowszy model V60 to przede wszystkim agresywniejsza, dynamiczna i elegancka linia nadwozia. Nowe Volvo V60 jest o 12 cm dłuższe od poprzednika i mierzy 476 cm. O 10 cm zwiększono rozstaw osi, dodatkowo Nowe V60 jest o 5 cm węższe i niższe od poprzednika.

  Przemyślane detale nadwozia wyraźnie sugerują, że mamy do czynienia z nową generacją aut Volvo. Ton nadaje wysoki przedni grill, a wyprofilowane boczne powierzchnie podkreślają atletyczną sylwetkę samochodu. Wyraźnie zaznaczone tylne błotniki wyrażają dynamiczne możliwości samochodu, a długie boczne okna przypominają o uniwersalnym charakterze V60 i wpuszczają do kabiny dużo światła.  

  Materiały wykorzystane w kabinie V60 wzmacniają poczucie obcowania z nowoczesnym szwedzkim luksusem. Wersja Inscription jest wyposażona w elementy wykończeniowe Driftwood - ze specjalnie obrobionego, efektownego i przyjemnego w dotyku drewna, nawiązującego do szwedzkiej tradycji.

  Wnętrze V60 należy do najbardziej uniwersalnych w swojej klasie. Smukłe przednie oparcia oraz wyprofilowane miejsca z tyłu oferują dużo miejsca na nogi, zapewniając przy tym komfort i odpowiednie podparcie. Objętość bagażnika, mierzona do górnej krawędzi tylnych oparć, wynosi 529 litrów, wliczając dodatkowy schowek pod podłogą. Po złożeniu tylnych oparć objętość ta wzrasta do 1364 litrów.

  Nowe V60 dynamicznie się prowadzi, a jego podwozie gwarantuje nadzwyczajne panowanie nad samochodem. Zawieszenie z przodu wyposażone jest w podwójne wahacze, zaś z tyłu w innowacyjny układ 'integral-link'. Nowoczesne, lekkie materiały ograniczają wagę konstrukcji i poprawiają szybkość reakcji. Poza sportową charakterystyką, nowe V60 zapewnia typowe dla Volvo możliwości i komfort jazdy.

  Volvo V60 posiada dwie opcje hybrydowe T6 i T8 o mocy 340 KM i 390 KM, a także dwa silniki benzynowe 2.0 litrowe 4 cylindrowe T5 i T6 o mocy 250 KM i 310 KM oraz ekonomiczne 2.0 litrowe silniki 4 cylindrowe o mocy 150 KM i 190 KM zarówno z napędem na przód jak i na cztery koła.

   

  VOLVO CAR KALISZ

  Ostrowska 36, 63-460 Ociąż

  Tel: 720-820-268

   

   

   

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.