AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

INWESTYCJE. Zakończono kluczowe prace konstrukcyjne w Calisia One

DATA: 6 kwietnia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Wyłączenie z ruchu samochodowego ul. Złotej w Kaliszu w dniach 4 i 5 kwietnia jest związane z dużą zmianą na budowie kompleksu hotelowo-biznesowo-kulturalnego Calisia One, powstającego przy sąsiedniej ul. Chopina

  Na terenie rewitalizowanej przez FB Antczak fabryki fortepianów prowadzone są prace związane z demontażem żurawia PEINER sk. 76, który obsługiwał budowę od samego początku. 

  Ogromny sprzęt (45 metrów wysokości i 45-metrowe ramię) miał za zadanie zaopatrywać budynek w niezbędne elementy konstrukcyjne. Ponieważ w ostatnich tygodniach zakończono już przygotowanie struktury dachu - ostatniego z kluczowych elementów konstrukcji budynku - sprzęt może zniknąć z terenu budowy, ustępując miejsca innym urządzeniom. Co ciekawe do demontażu ogromnego żurawia, którego sam balast dolny wynosi ok. 60 ton wykorzystywany jest mobilny dźwig, o udźwigu 200 ton sprowadzany aż z Wrocławia.

  Calisia One to pierwszy obiekt w Kaliszu, który jest rewitalizowany i rozbudowywany, zyskując nowe funkcjonalności w najwyższym rynkowym standardzie. Przypomnijmy, że w budynku powstanie m.in. Hotel Hampton by Hilton, który zajmie ok 3000 mkw. powierzchni i będzie dysponował blisko 100 pokojami, salami konferencyjnymi, centrum fitness, SPA oraz basenem.

  W kompleksie zaprojektowano także kameralny biurowiec. Przestrzeń biurowo-usługowa w standardzie klasy A, zajmie ok. 4000 mkw. Zainteresowanie powierzchnią biurową w Calisa One wykazują te przedsiębiorstwa, których klienci cenią sobie prywatność i kameralność usług, jak kancelarie prawne, przedstawiciele sektora finansowego oraz firmy doradcze lub specjalistyczne. To ciekawa oferta również dla firm kreatywnych, które poprzez wybór siedziby z duszą podkreślają swój twórczy charakter, jak biura architektoniczne, agencje reklamowe oraz podmioty z branży nowych technologii.  

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.