SIATKÓWKA. Finał I ligi. Wisła Warszawa - Energa MKS Kalisz 1:1

DATA: 8 kwietnia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Kaliszanki wygrały na Bemowie jedno spotkanie finału I ligi. Fot. Facebook Wisła Warszawa.

Jedno spotkanie z Wisłą Warszawa wygrały w finale I ligi siatkarki Energi MKS. Teraz rywalizacja na dwa mecze przeniesie się do Kalisza.

W sobotę kaliszanki zagrały kapitalnie. W pierwszym secie przyjezdne prowadziły 19:16, ale potem Wisła odrobiła straty. W końcówce to jednak Energa wyszła na prowadzenie 24:22 i wykorzystała drugą piłkę meczową, wygrywając 25:23. W drugiej partii wyśmienicie na parkiecie prezentowała się Ivana Isailović, na której ataki nie było mocnych. MKS wygrał tę partię 25:15. W trzecim secie była znów zacięta walka na parkiecie. Po remisie 19:19 siatkarki MKS-u zdobyły dwa punkty z rzędu, ale Wisła odrobiła jeden punkt. W końcówce było 23:22 dla Energi, a ostatni punkt kaliszanki zdobyły po mocnym ataku Hanny Łukasiewicz, zwyciężając 25:23 a całe sobotnie spotkanie 3:0.

W niedzielę Wisła się mocno spięła i szybko wygrała dwa pierwsze sety 25:13 i 15:14. W trzeciej partii gospodynie prowadziły 12:9, ale potem Energa odrobiła straty i doprowadziła do remisu 14:14, a następnie 16:16. Później to MKS wyszedł na prowadzenie 20:19 i 22:20, ale wówczas warszawianki zdobyły trzy punkty z rzędu. Końcówka rozstrzygnęła się na przewagi. Było 27:27, ale lepiej nerwowo wytrzymały ją kaliszanki i po asie serwisowym Sylwii Kucharskiej wygrały tę partię 29:27.

W czwartym secie podopieczne trenerów Mariusza Wiktorowicza i Daniela Przybylskiego wygrywały 8:4, ale potem inicjatywę na parkiecie przejęła Wisła. Gospodynie objęły prowadzenie 20:17, a ostatniego seta wygrały 25:21, a całe spotkanie 3:1.

Po dwóch meczach finału I ligi jest więc remis 1:1. Teraz rywalizacja przeniesie się do Kalisza. Trzecie spotkanie odbędzie się w sobotę, 14 kwietnia w hali OSRiR-u przy ul. Łódzkiej o godz. 18.00, a czwarte dzień później również w hali przy ul. Łódzkiej. Do baraży o ekstraklasę awansuje ten zespół, który wygra trzy mecze. W nich zmierzy się z 12 zespołem LSK.

Finał I ligi siatkarek

I mecz: Wisła Warszawa - Energa MKS Kalisz 0:3 (23:25, 15:25, 23:25)

II mecz: Wisła Warszawa - Energa MKS Kalisz 3:1 (25:13, 25:14, 27:29, 25:21)

Wisła: Wellna, Mróz, Ciaszkiewicz-Lach, Połeć, Nadziałek, Sobczak, Saad (libero) - Nowgorodczenko, Djurić, Jurczyk, Marcyniuk.

MKS Kalisz: Kucharska, Dybek, Janicka, Łukasiewicz, Sroka, Isailović, Bulbak (libero) - Andrzejczak, Raczyńska, Widera.

Stan rywalizacji: 1:1. Trzecie i czwarte spotkanie finału I ligi odbędzie się w Kaliszu 13 i 14 kwietnia.