AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SAMORZĄD. Druga próba nieudana. Radni przeciw emisji miejskich obligacji za 50 mln zł

DATA: 10 kwietnia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Przewodniczący Andrzej Plichta (w środku)
  Kaliscy radni po raz kolejny sprzeciwili się emisji przez miasto obligacji za 50 mln zł. Do przegłosowania uchwały zabrakło jednego głosu.

  Na dzisiejszej nadzwyczajnej sesji radni po raz kolejny głosowali nad uchwałą o emisji obligacji za 50 mln zł. Jak mówi prezydent Grzegorz Sapiński, na którego wniosek zwołano sesję - bez tych pieniędzy nie można będzie zrealizować 24 ważnych inwestycji.

  Dziś radni po drugi głosowali nad tą uchwałą. Nie udało jej się przyjąć na poprzedniej sesji, nie udało się również teraz. Tym razem zabrakło jednego głosu. Na 21 obecnych radnych za emisją obligacji głosowało 10, przeciw było 6, a 5 się wstrzymało. 

   

   

  Prezydent Grzegorz Sapiński nie kryje rozczarowania i zapowiada kolejną próbę uchwalenia emisji miejskich obligacji.

  - Dzisiaj mamy sytuację kuriozalną, bo dalej miasto może zaciągać zobowiązania dlatego, że mamy to zapisane w zmianach w budżecie, tylko fizycznie nie mamy możliwości płacić za niektóre kwestie. To jest tak samo kuriozalna sytuacja, że dzisiaj mamy zblokowane pieniądze na informowanie mieszkańców o wszelkich sytuacjach w mieście. Widocznie o to chodzi, żeby miasto nie funkcjonowało normalnie, bo wtedy niektórym radnym będzie to odpowiadało - mówi Grzegorz Sapiński i zapowiada jednocześnie kolejną próbę poddania uchwały pod głosowanie. - Myślę, że skoro najpierw było 9 „za”, potem było 10, to mam nadzieje, że na następnej sesji ktoś jeszcze przemyśli i będzie 11 „za”. Nie mogę sobie pozwolić na to, żeby powiedzieć mieszkańcom, że zrezygnuję z tego, że będę walczył o to, żebyśmy mogli inwestować.

  Zdaniem radnych opozycji, emisja obligacji to niepotrzebne, dalsze zadłużanie miasta.

  - To nie było głosowanie za rozwojem Kalisza tylko przeciw jego przejadaniu - komentuje Dariusz Grodziński z PO. - Pan Sapiński nie potrafi budować i to już wszystkim dobitnie udowodnił. Trwoni wszystkie dochody miasta, a potem każe radnym rekordowo zadłużać mieszkańców Kalisza. To jest niedopuszczalne. Poza tym dobrze wie, że jak wróci do pierwotnych planów i zmniejszy emisję o 8 mln zł z 50 mln zł do 42 mln zł, to będzie miał większość w Radzie do tej emisji. Natomiast nie robi tego celowo. Nad dobro miasta przedkłada swoją brudną politykę.

  (mik)

   

   

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.