AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PAWLICZAK: Dobra decyzja rady. Obligacje to niepotrzebne zadłużanie miasta

DATA: 11 kwietnia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Karolina Pawliczak

  - Sytuacja, gdzie Miasto za chwilę dysponować będzie wolnymi środkami, a mimo to Grzegorz Sapiński chce je dodatkowo zadłużać na tak wysoką kwotę, jest dla mnie absurdalna - mówi była wiceprezydent Karolina Pawliczak.

  W odniesieniu do sytuacji związanej z emisją obligacji w moim odczuciu brak na to zgody, to dobra decyzja Rady Miasta. Nigdy nie byłam i nadal nie jestem zwolennikiem zadłużania miasta ponad miarę, a prezydent powinien mieć świadomość ogromnej odpowiedzialności, bo pożycza pieniądze, którymi będzie dysponował, a będą je oddawać kaliszanie.

  Sytuacja, gdzie Miasto za chwilę dysponować będzie wolnymi środkami, a mimo to Grzegorz Sapiński chce je dodatkowo zadłużać na kwotę tak wysoką, jest dla mnie zupełnie absurdalna, podobnie jak tłumaczenie: kto nie zagłosuje za emisją obligacji na kwotę 50 mln zł., ten jest przeciw rozwojowi Kalisza. Idąc tym tokiem rozumowania, można zarzucić Grzegorzowi Sapińskiemu, że chce tylko nieznacznego rozwoju miasta, bo mógł zaproponować emisję obligacji na 150, albo 200 mln zł.

  A najbardziej groteskowo brzmi tłumaczenie Grzegorza Sapińskiego, że brak zgody Rady Miasta, jest motywowany względami politycznymi. Jakby nie widział, że tym razem radni poszczególlnych klubów, nie byli jednomyślni. Niektórzy chcieli wziąć tak duży ciężar odpowiedzialności. Inni, mający świadomość zagrożenia, jakie niesie zadłużanie miasta na tak wysoką kwotę - nie zdecydowali się na taki krok. I na tym polega DEMOKRACJA.

  Sytuacja z emisją obligacji wygląda tak: w gospodarstwie domowym, głowa rodziny musi podjąć decyzję o ważnych remontach. Ma niewiele pieniędzy, ale stwierdza, że weźmie kredyt na całe inwestycje, aby o spłatę musiały martwić się dzieci. Ja nigdy tak bym nie postąpiła.

  Karolina Pawliczak

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.