AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA NOŻNA (VIDEO). KKS odpadł z pucharu. Odwieczny rywal lepszy

DATA: 12 kwietnia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  KKS Kalisz przegrał w półfinale regionalnego Pucharu Polski z Jarotą. Fot. Karina Zachara.

  Piłkarze KKS-u Kalisz nie zagrają w finale okręgowego Pucharu Polski.

  W środę kaliszanie rozegrali półfinałowe spotkanie regionalnego PP z odwiecznym rywalem, Jarotą Jarocin. Mecz odbył się na bocznym boisku stadionu Jaroty, a oglądała go garstka widzów. - Chcieliśmy nadać temu półfinałowi odpowiednią rangę i rozegrać ten mecz na nowym stadionie w Kaliszu, ale Jarota na to się nie zgodziła - mówi Robert Trzęsała, prezes KKS-u Kaliszu.

  Mimo niezłej postawy kaliszanom nie udało się jednak awansować do finału okręgowego pucharu. KKS w pierwszej połowie miał przewagę, ale piłkę po strzałach Rafała Jankowskiego i Tomasza Kowalskiego wybił udanie bramkarz Jaroty. Po zmianie stron inicjatywa nadal należała do podopiecznych Piotra Morawskiego, ale kaliszanie nie potrafili strzelić gola Jarocie. Po regulaminowym czasie był remis 0:0 a awansie jednej z drużyn musiały zadecydować rzuty karne.

  Te lepiej strzelali piłkarze Jaroty. Kaliszanie nie mylili się do czwartej serii, kiedy fatalnie z 11 metrów piłkę kopnął Christian Nnamani. Chwilę później Cezary Osuch w świetny sposób obronił uderzenie Miłosza Kowalskiego, jednak próby nerwów nie wytrzymał także Tomasz Kowalski. Awans Jarocie zapewnił wypożyczony z Warty Poznań Dominik Chromiński.

   

   

  W finale regionalnego Pucharu Polski Jarota zagra z LKS-em Gołuchów.

  (jav)

   

  Jarota Jarocin - KKS Kalisz 0:0 k. 4:3

  Rzuty karne: 0:1 Marcin Lis, 1:1 Piotr Skokowski, 1:2 Mateusz Gawlik, 2:2 Damian Sierant, 2:3 Stayko Stoychev, 3:3 Jakub Nowak, 3:3 Christian Nnamani (obronił bramkarz), 3:3 Miłosz Kowalski (obronił bramkarz), 3:3 Tomasz Owczarek (obronił bramkarz), 4:3 Dominik Chromiński.

  Fot: Karina Zachara.

  Video: Norbert Gałązka.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.