PIŁKA RĘCZNA. MKS odrobił zaległości. Bez ulgi z Orlenem

DATA: 12 kwietnia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    MKS przegrał zaległy mecz z Wisłą Płock, ale nadal jest czwarty w tabeli ekstraklasy. Fot. Karina Zachara.
    Piłkarze ręczni Energa MKS Kalisz odrobili zaległości.

W środę kaliszanie zmierzyli się z aspirującym do walki o mistrzostwo kraju Orlenem Wisłą Płock. I Nafciarze nie dali żadnej taryfy ulgowej naszej drużynie. Już po 10 min. Orlen prowadził 5:1, a potem było 11:2. Trener Paweł Rusek wziął wówczas po raz drugi czas, a po krótkiej przerwie nasz zespół trochę odżył. Na przerwę kaliszanie schodzili jednak przegrywając 10:18. Druga odsłona była dużo bardziej wyrównana, ale Wisła kontrolowała wynik. Nieźle w kaliskiej bramce spisywał się Łukasz Zakreta, ale MKS nadal słabo grał w ataku. Na kwadrans przed końcem meczu Wisła prowadziła już 26:13, a ostatecznie wygrała z kaliskim zespołem 35:22.

W rundzie zasadniczej Energa MKS rozegra już tylko jedno spotkanie. W niedzielę, 15 kwietnia kaliszanie zmierzą się na wyjeździe z MMTS Kwidzyn, a ten mecz rozpocznie się o godz. 13.00. Transmisję bezpośrednią z tego spotkania przeprowadzi stacja nSport+.

Orlen Wisła Płock - MKS Energa Kalisz 35:22 (18:10)

Orlen Wisła: M.Wichary, A.Morawski (38% 5/14, 1/2 k), A.Borbely (29% 3/14, 2/3 k), M.Daszek (6, 1/1k), V.Ghionea (5), A.Olkowski (4, 3/4k), L.Mihić (3), I.Źabić (3, 1/1k), G.Duarte (2), P.Krajewski (3), D.Racotea (1), M.Piechowski (1), T.Gębala (2), M.Tarabochia (1), J.Toledo (4),

MKS Energa: F.Jarosz (50% 0/0, 1/2 k), Ł.Zakreta (36% 19/49, 0/4 k)(1), M.Drej (1, 1/3k), A.Klopsteg (1), M.Czerwiński, M.Bałwas, D.Krytski (1), Ł.Kobusiński, K.Misiejuk (1), P.Adamczak (1), P.Grozdek (5), M.Szpera (1), K.Kniazeu (3, 1/1k), B.Wojdak (3, 0/1k), K.Adamski (4),

Kary: ORLEN Wisła 14 min (M.Daszek 4 min, D.Racotea 2 min, V.Ghionea 2 min, M.Piechowski 2 min, M.Tarabochia 2 min, I.Źabić 2 min, ) - MKS Energa 6 min (P.Grozdek 2 min, K.Kniazeu 2 min, M.Czerwiński 2 min, ).